Knight Online'da performansı artırmak için RAM veya SSD işe yarar mı?

luksettin

Femtopat
Daha fazla  
Elimde Acer Aspire 5755G markalı laptopum var. Genel özellikler i5-2430M işlemci 2.4Ghz, 4GB DDR3 RAM, Ekran kartım ise GT540M.

Knight Online'ı oynayabilmek için genellikle PC özelliklerimin yeterli hatta çok bile olduğunu söylerler. Bu oyunu oynayanlar için yüksek performansın öneminden bahsetmeye gerek yoktur herhalde. Artık rahat bir şekilde oynamak için bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Fakat son çare olarak ne yapabilirim dedim kendi kendime.

Oyunu oynarken kalabalık olmadığı zaman tatmin edici bir şekilde oyunu oynayabiliyorken; kalabalık ortamlarda bilgisayarım inanilmaz kasıyor. Yeni bir PC almadan mevcut bilgisayarıma RAM ilavesi yapsam veyahut SSD alsam bu kasma sorunu halledilebilir mi?

Amacım en ucuz, en doğru yolla bu sorunu halledebilmek.

GT 540M rahatlıkla Knight Online oynatabilir, oynatamıyor ise fan temizliği ve Termal macun sürme işlemi yapın.

RAM'in FPS'ye katkısı olur, SSD ise bilgisayarı hızlandırır.

Teşekkürler öncelikle. Peki şunu da sorsam oyun açıkken alt tab yaptığımda internette video açtığımda videoyu bile zor izliyorum o bile çok kasılıyor buna SSD olumlu etki yapabilir mi?

Teşekkürler öncelikle. Peki şunu da sorsam oyun açıkken alt tab yaptığımda internette video açtığımda videoyu bile zor izliyorum o bile çok kasılıyor buna SSD olumlu etki yapabilir mi?
Yapmaz, ram upgrade lazım bunun için. Chrome kullanıyorsanız özellikle win10 ile birlikte en az 8gb ram olmalı.

Bilgisayarınız Knight online için yeterlidir.
Isı değerleriniz nedir?
Bunun için herhangi bir program indirmedim, sayı olarak ifade edemeyeceğim ama ısı oyun oynadığımda aşırı yükseliyor.
GT 540M rahatlıkla Knight Online oynatabilir, oynatamıyor ise fan temizliği ve Termal macun sürme işlemi yapın.

RAM'in FPS'ye katkısı olur, SSD ise bilgisayarı hızlandırır.
Daha önce fan temizliği yaptırdım ama çok bir etkisini göremedim. RAMi denemek en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Son düzenleme:
Bunun için herhangi bir program indirmedim, sayı olarak ifade edemeyeceğim ama ısı oyun oynadığımda aşırı yükseliyor.

Daha önce fan temizliği yaptırdım ama çok bir etkisini göremedim. RAMi denemek en mantıklı seçenek gibi duruyor.
Isıdan dolayı, FPS kaybı olabilir.
Termal macun sürdünüz mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı