Kocaeli Çayırova Belediyesi bayraklama çalışması esnasında Atatürk'ün resmini ters astı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ulan yazık size be. Çocuklar bile sizin yaptığınızı yapmıyor. Baksanıza kendinize. Bir millete halaskâr olmuş, ülkenizi kurmuş büyük adama yaptığınız şeye bir bakın. Bakın da utanın. Adamı aşağıya çekmek için elinizden geleni yaptınız. Sünnetsiz dediniz, eşcinsel dediniz, korkak dediniz, annesine hakaret ettiniz. Düştükçe düştünüz. Biz Paşa'nın kim olduğunu biliyoruz. Sizin köhne malumatlarınıza mı ihtiyacımız var, eblehler sizi.

Atatürk'e de üzülüyorum bazen. Sen kalk milletini şahlandırarak direniş başlat, yepyeni bir ülke kur. Bunun uğruna sevdiğin kızdan ayrıl, annenin ölüm anında yanında olama, durmadan çalış, kendi ömrünü milletinin refahının gerisine koy. 100 yıl sonra yüz binlerce insan sana hakaretler yağdırsın, seni taşlasın, sana ayyaş desin. Ulan, Atatürk keyfinden mi içki içiyordu? Hayır, onca derdin arasında bir makine gibi çalışan beynini zapt etmek için içiyordu. Sevdiği kadınla birlikte olamadığı için içiyordu. Her halkın arasına indiği zaman halkının halini görünce içerlendiği için içiyordu.

Sonra da gel adamın fotoğrafını 30 Ağustos gibi bir günde ters as. Sen kimsin ulan? Kendini ne sanıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki yanlışlıkla olmuştur? Ayrıca düzeltildiyse, sorun kalmamıştır.

@Prism Yobaz? Hakkında şikayette bulundum.
Aynen yanlışlıkla olmuş. Hiç bir belediye çalışanı bunun farkına varmıyor, halktan tepki gelince düzeltiyor ama yanlışlıkla, yersen.

Troll kişilikler istediğiniz kadar üstüme saldırın. O bahsettiğim tayfadansan (ki üstüne alındığın için sorun yok, kendinde o tayfadan olduğunu doğrulamış oldun) bu kimlikle yaşamaya devam et.

Şikayete bulunsa ne olacak? Sadece merak ettim.
Hiç bir şey?
Yobaz demek hakaret değildir. Bir kelimenin anlamını bile bilmeyen 10 yaş klavye delikanlıları şikayette bulundum diyerek beni korkutabileceğini zannediyor.
Bir kişi/topluluk hakkında düşüncemi ifade ettim. Hayır, onlar yobaz değil diyerek karşı argüman da sunulabilir.

Dediğim gibi kendi düşüncem budur.

@adanalı ayhan, saygısızlığın daniskasıdır bu. Boşuna savunma, milli bir bayramda ülkenin kurucusunun fotoğrafını ters asmak sence ne kadar doğru?
Ne anlatıyorsunuz siz, neyi savunmuşum? Atatürk resmini doğru mu asmışlar yoksa ters mi asmışlar hiç umrumda bile değil, sadece çok büyük bir şey gibi lanse edilmesine kızdım o kadar.

Ters asmışlar, sonra da düzeltmişler işte?

30 Ağustos Zafer Bayramı için yurtta birçok yerde süslemeler yapılıyor. Kocaeli Çayırova Belediyesi, bayraklama çalışması yaptı. Bayraklama çalışmasında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi ters asıldı. Çevredeki vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine fotoğraf ters çevirilip düzeltildi.

Eki Görüntüle 1150830

Böyle bir olayla karşılaşmak da gerçekten üzücü. Ülkemizin kurucusunun resminin ters asılması büyük bir olay oluşturur ancak Türkiye'de birkaç güne unutulacağını düşünüyorum. Halkımız ne yazık ki her şeyi unutuyor. Keşke unutmasalar. Böyle bir skandal kabul edilemez çünkü.

Ben de Çayırova'da oturuyorum. Bizim belediyenin tek iyi yaptığı şey parayı har vurup harman savurmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı