Kocaeli Üniversitesi elektrik mühendisliği nasıldır?

Arkadaşlar puanım buna yetiyor yorumlara baktığımda işsiz kalmazsın diyorlar sizce gidilir mi? Say 105k yaptım başka öneriniz olursa okurum.
Bölüm seçerken en önemli kriter olan "sevdiğiniz şeyi" seçmeyi unutuyorsunuz.

Sen elektrikle mi uğraştın ki elektrik mühendisliği istiyorsun? Yapmayı bildiğin ve sevdiğin şeyi seç, ve ileride onunla ilgili iş seç. Seçici olmak iyidir, istediğin işleri seçersen mutlu ve verimli çalışırsın, köle gibi olmazsın.

Bölüm seçerken en önemli kriter olan "sevdiğiniz şeyi" seçmeyi unutuyorsunuz.

Sen elektrikle mi uğraştın ki elektrik mühendisliği istiyorsun? Yapmayı bildiğin ve sevdiğin şeyi seç, ve ileride onunla ilgili iş seç. Seçici olmak iyidir, istediğin işleri seçersen mutlu ve verimli çalışırsın, köle gibi olmazsın.

Doğru söylüyorsunuz insan sevdiği şeyi yapmalı fakat sevdiğim şeyleri yapma imkanına sahip değilim ilgi duyduğum ve iş imkanı olan bir yeri seçmeliyim.

Doğru söylüyorsunuz insan sevdiği şeyi yapmalı fakat sevdiğim şeyleri yapma imkanına sahip değilim ilgi duyduğum ve iş imkanı olan bir yeri seçmeliyim.
Bilgisayar ile vs. ilgileniyorsanız Elektronik Mühendisliği seçebilirsiniz, o zaman DevOps yada Bilgisayar Mühendisi gibi önemli işlere girebilirsiniz.

Bilgisayar ile vs. ilgileniyorsanız elektronik mühendisliği seçebilirsiniz, o zaman devops ya da bilgisayar mühendisi gibi önemli işlere girebilirsiniz.

Hocam bilgisayar donanıma ilgim var fakat yazılıma hiç ilgim yok ve elektrik devreleri öğrenmek benim hoşuma gider diye düşünüyorum. İş imkanı olarak da elektrik için elektronikten iyidir diyorlar.

Hocam bilgisayar donanıma ilgim var fakat yazılıma hiç ilgim yok ve elektrik devreleri öğrenmek benim hoşuma gider diye düşünüyorum. İş imkanı olarak da elektrik için elektronikten iyidir diyorlar.
Olabilir hocam, belki üniversiteye girince ilginiz artar. Yazılım bilmeyenler de nasıl olsa mühendislik bölümü derslerinden öğreniyorlar.

Arkadaşlar puanım buna yetiyor yorumlara baktığımda işsiz kalmazsın diyorlar sizce gidilir mi?

Bir bölümden mezun olunca hayatın boyunca sadece o mesleği yapmak zorundasın diye bir şey yok. Sevdiğin bölümü oku çalışan adam illaki iş buluyor zaten. Şu an ulusal staj programı var üniden her bölüm staj bulabiliyor en basitinden bu fırsat bile değerlendirilse işsiz kalınmıyor.

Olabilir hocam, belki üniversiteye girince ilginiz artar. Yazılım bilmeyenler de nasıl olsa mühendislik bölümü derslerinden öğreniyorlar.

Teşekkürler benim için tek sıkıntı il dışı olması olacak.

Bir bölümden mezun olunca hayatın boyunca sadece o mesleği yapmak zorundasın diye bir şey yok. Sevdiğin bölümü oku çalışan adam illaki iş buluyor zaten. Şu an ulusal staj programı var üniversiteden her bölüm staj bulabiliyor en basitinden bu fırsat bile değerlendirilse işsiz kalınmıyor.

Hocam ben bilmiyorum dediğinizi ama diğer bölümlerle ilgili araştırma yapsam hep kötü yorumlar var işsiz kalma ya da fazla mezun verme olayı var ve benim son şansım bu seçim 20 yaşındayım garanti bir yere girmem lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı