Kod ile Windows 10 Home Etkinleştirme Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KMS = Key Management System, bu geniş bir alanı kapsamıyor mu? Bu adam ücretsiz bir şekilde nasıl etkinleştirecek bu sistemi? Açıklarsanız sevinirim. Bu yöntem ile KMSpico`yu karşılaştırabilir misiniz? Aklıma ilk KMSpico geldi, bu sebeple sanırım yazdım. Siz KMSpico değil diyorsunuz. Pekala, bana bu yöntemi açıklayabilir misiniz? KMS sunucusunu kendisi mi açacak bu yöntem ile?
Evet bu KMSpico değil KMS. KMS orijinal Windows, Office gibi uygulamaların aktifleşmesine yarıyor. KMS olmaz ise orijinal olsa bile Windows etkinleşmez. Bu kodlar ise Windows'un deneme süresini sonsuza kadar uzatıyor diyebiliriz.

KMS bir Microsoft hizmetidir. KMSpico bu hizmetin açıklarından faydalanarak Windows'u yamalar. KMS ile KMSpico aynı şey değildir. Bu komutlar etkinleştirme için kullanılır fakat herhangi bir lisans kodu yok. Geçersiz kodlar bunlar. Ama CMD ile Windows etkinleştirmek korsan kullanımına girer. KMSpico sunucularına bağlarsınız bilgisayarınızı.

Bu olayın KMSpico korsan programı ile alakası yok. Ama /ipk'dan sonra bir key, /skms kodundan sonra bir KMS serveri yazıyorsanız bu olay KMSpico'ya benzer programsız korsan etkinleştirme olur. Bunun sonuçları da yine aynıdır, zombi olayına dönme ihtimali mevcuttur.
Zombi PC olmaz. KMSpico'yu indirmeden hiçbir şekilde bilgisayarınıza erişemez. KMS ise Windows'un kendi hizmeti zaten. O yüzden KMS yöntemi ile etkinleştirme yapma bilgisayarınızı zombi PC yapmaz.

Zombi PC olmaz. KMSpico'yu indirmeden hiçbir şekilde bilgisayarınıza erişemez. KMS ise Windows'un kendi hizmeti zaten. O yüzden KMS yöntemi ile etkinleştirme yapma bilgisayarınızı zombi PC yapmaz.

KMSpico sunucularından birisini girerse zombi bilgisayar olur.

Kodların şu haliyle olmaz ancak /skms'den sonra bir korsan KMS server adresi girerse olabilir.
KMSpico sunucularından birisini girerse zombi bilgisayar olur.
Hocam kesin olur diyemeyiz ancak olma ihtimali mevcut.

Evet bu KMSpico değil KMS. KMS orijinal Windows, Office gibi uygulamaların aktifleşmesine yarıyor. KMS olmaz ise orijinal olsa bile Windows etkinleşmez. Bu kodlar ise Windows'un deneme süresini sonsuza kadar uzatıyor diyebiliriz.
Yanıtınız için teşekkürler.
Kod bu hali ile ne işe yarıyor? Bir işe yaramıyor sanırım, kendim girdim herhangi bir değişiklik olmadı. Sonrasında yazacağı kodlar, bağlanacağı sunucu önemli.

Kodların şu haliyle olmaz ancak /skms'den sonra bir korsan KMS server adresi girerse olabilir.

Hocam kesin olur diyemeyiz ancak olma ihtimali mevcut.

Kesin ihtimal. Bilgisayarınızı bir sunucuya bağlıyorsunuz çünkü.

Yanıtınız için teşekkürler.
Kod bu hali ile ne işe yarıyor? Bir işe yaramıyor sanırım, kendim girdim herhangi bir değişiklik olmadı. Sonrasında yazacağı kodlar, bağlanacağı sunucu önemli.
Evet bayağı uzun bir kod var. Korsana destek yok diye yazamıyorum buraya ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bayağı uzun bir kod var. Korsana destek yok diye yazamıyorum buraya ama.
Yine benim dediğim olay meydana gelmiyor mu? KMSpico olmasın, başka zararlı bir sunucu olsun, aynı şey değil mi? Hangi insansever ücretsiz bir şekilde Office, Windows erişimine tam izin veriyor ki? Kim ise söyleyin ben de oradan etkinleştireyim. Arkadaş kodların tam halini atmamış, atsa daha iyi bir yorum yapabilirdiniz sanırım.

Kod:
slmgr /ipk
slmgr /skms
slmgr /ato
slmgr /xpr
Kodların ne anlama geldiklerini yazayım daha iyi anlaşılması için;
slmgr /ipk xxx kodu bir key girmeye yarar.
slmgr /skms xxx kodu bir KMS server adresi girmeye yarar.
slmgr /ato kodu etkinleştirme kodudur.
slmgr /xpr bu kod ise geçerli lisans durumunuzun ne zaman sona ereceğini gösterir.
Kesin ihtimal. Bilgisayarınızı bir sunucuya bağlıyorsunuz çünkü.
Hocam sunucuların işlevine, ne yapacağına bağlı olduğunu düşündüğüm bir durum. Ondan dolayı kesin diyemem ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı