Kod yazmayı öğrenmek

Bazı kapılardan kastınız nedir biraz açabilir misiniz?
Ben 16 yaşındayım ve kodlamaya ilgim var fakat üniversite okumak para ve zaman kaybı gibi geliyor, neticede üniversitede kutsal bir bilgi verilmiyor aynı şeyler internet üzerinden de öğrenilebilir.
Bana ne tavsiyede bulunabilirsiniz?

Bazi sirketlerde hic bir zaman calisamazsin. Muhendis olamazsin. Eger meslek edineceksen ve iyi okullara gidecek kapasitedeysen git. Lise mezunu adamin 6 ayda ogrendigini universite mezunu adam 2 haftada ogrenir. Cunku bilgiyi nereden nasil alacagini bilir. Hep yaziyorum bunu, Udemy'de 25 liraya aldigin kursla, youtube'da bilmem ne kanalinin 49 videoluk serileriyle formal muhendislik egitiminin yerini alamazsiniz. Muhendis birisi o videoyu izler 100 sey ogrenir, lise mezunu izler 10 sey ogrenir. Perspektifin ve algilaman degisir.

Bu dediklerim yildirmasin kimseyi, piyasada yapilacak yazilim islerinin %90 i icin zaten okul okumaya gerek yok.

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi kod yazmayı uzun zamandır öğrenmek istiyorum ancak okuldur, şudur, budur vs. Zaman olmadı hiç. Başlamayı düşünüyorum ancak çok mu geç oldu? Yaşım 19, ortalama bir kod bilgisini kaç ayda edinebilirim? Nerden başlayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Herhangi bir programlamaya giriş kitabından ya da YouTube videoları üzerinden başlayabilirsiniz. Ayrıca hangi dil ile başlayacağınızın bir önemi yok. İstediğiniz bir dili seçebilirsiniz.

Okuldan önce kesinlikle algoritma öğren güzel kardeşim ve birde oyun yapacaksanız gerçek anlamda mutlaka oyun bilgin olsun. Yoksa yaptığın iş bir naneye benzemez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı