Kodlama için Laptop Tavsiyesi

i3leri düşünme. Bütçen ile 5. belki 6.nesil i5 işlemcili ürünler alabilirsin.Bulabileceğin 5. ve 6. nesiller U serisi olur büyük bir olasılıkla, 5.nesille beraber işlemci upgrade olasılığın bitiyor şayet hafızam beni yanıltmıyorsa. 3. ve 4.nesil i7li ürünler de bütçen dahilinde.

Ben 3. ya da 4.nesil M serisi i5lere öncelik ver derim şayet minimumla alışverişi bitirmek istiyorsan, 4200-4300Mler daha iyi olur gene de.

Model olarak business laptoplara bakarsan çok ürün bulursun.

2 marka:HP ve Lenovo.
Dell kasasını sevmediğim için yazmadım. Dilersen Dell Latitudelara da bakabilirsin.

HP Elitebook veya Probook ile Lenovo Thinkpadlerin ilgili işlemcili modellerine bakabilirsin.

Bunlar gözüme çarpan bazı örnekler; aynı modellerin daha ucuza da ilanları olabilir:

Sabah çerçevesi tamirli bir makina 500'e satıştaydı, beklemedi tabii.

Bende 8470P var, güzeldir, i7-3630QM çalıştırabiliyor.

Bazı ürünleri downgrade yapıyorlar onu da sorgula, işlemciyi bir önceki nesil takma, düşük frekanslı RAM kulllanımı vb. işler.

1000 lirayı geçince 3.nesil i5lere bakma şayet 8GB RAM ve/veya SSDsi yoksa. 3 linki bold yaptım, onlar bazı açılardan daha fazla öne çıkıyor.
Bu da kafanı bulandırmak için:Acer Aspire A315-41G-R0EE Ryzen 3 2200 8GB 256GB SSD Linux Fiyatı
Ufak laptop istersen Elitebook 2570p, Thinkpad x230/x240 da olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı