Kodlama öğrenmek için Linux dağıtımı önerir misiniz?

Temeli nasıl oluşturabilirim?
Udemy'den C ile anlatılan algoritma dersleri alabilirsin. Michael T. Goodrich'in Algorithm Design and Applications kitabına da bir gözat. 2015 basımıydı benim okuduğum.

@Berkay Davas Zordan başlamak istedi.
Zordan başlamak istedi diye ona yanlış olan bir şeyi mi önereceğiz? Buradaki görevimiz doğru yönlendirme yapmak. Arkadaş Linux değil, programlama öğrenmek istiyor.

Son düzenleme:

Teşekkürler.

Her türlü zorluğa katlanabilmek başka şey doğru zamanda doğru hareket etmek başka şey. Başlangıçta kurulum için grafik arayüzü olmayan dağıtımları seçmek bence saçma, çünkü iş bir yerden sonra sürekli dağıtımla uğraşmak ile geçiyor. Kendi hedefinizi ve yapmak istediğinizi mecbur ikinci plana atmış oluyorsunuz. Kodlamaya başlamak için de Linux şart değil, hatta gereklilik de değil. Kendi adıma konuşucak olursam bir programcının Linux tercih etmesi için 2 sebebi vardır. Bunlardan biri kişisel bir sebep diğeri ise ihtiyaçtır. İhtiyaç olan şey ise temiz bir komut satırı ihtiyacı. Windows'da CMD gerçekten bu konuda çok geride kalıyor. Yani demek istediğim kişisel haz dışında programcı sadece komut satırı için Linux'a geçebilir. Tabi bunların hepsi benim kendi fikrim. Tavsiyem programcılığa odaklanacaksınız işletim sistemleri için çok fazla mesai harcamayın belli bir noktadan sonra işletim sistemleri hakkında da çalışmalar, keşifler yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…