Kodlama öğrenmeye nasıl başlanılır?

• Eğer hiç bir amacınız yoksa keyfe öğrenecekseniz = Python
  • Eğer Unity ile oyun geliştirmek istiyorsanız = C#​

• Eğer Unreal Engine ile oyun geliştirmek istiyorsanız = C++​

• Eğer Web işleriyle uğraşacaksanız = HTML + CSS + JavaScript​

• Eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynanda IOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu flutter ile yapmak istiyorsanız = Dart​

• Eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynanda IOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu React native ile yapmak istiyorsanız = JavaScript​

• Eğer sadece IOS için uygulama yapmak istiyorsanız = Swift​

• Eğer sadece Android için uygulama yapmak istiyorsanız = Java​

• Eğer hiç bir amacınız yoksa keyfe öğrenecekseniz = Python
  • Eğer Unity ile oyun geliştirmek istiyorsanız = C#​

• Eğer Unreal Engine ile oyun geliştirmek istiyorsanız = C++​

• Eğer Web işleriyle uğraşacaksanız = HTML + CSS + JavaScript​

• Eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynanda IOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu flutter ile yapmak istiyorsanız = Dart​

• Eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynanda IOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu React native ile yapmak istiyorsanız = JavaScript​

• Eğer sadece IOS için uygulama yapmak istiyorsanız = Swift​

• Eğer sadece Android için uygulama yapmak istiyorsanız = Java​

Python amaçsız mıdır? Çoğu yapay zeka projelerinde ve çok çok dahasında kullanılabilir, web işleriyle uğraşmak iki farklı konuya ayrılır front end dediğimiz tasarımlar için Html-Css, Bootstrap, Tailwind, Javascript, Vue, ReactJs gibi diller ; back end dediğimiz tasarımın arkasındaki dinamik işler için kullanılan Php, Laravel, Symfony, Node-Js gibi bir çok dil vardır hatta C#(alt dili olan ASP.NET) dahi kullanılır. Bu şekilde arkadaşımızın spesifik dilleri direkt araştırması yerine makalelerden o konular altındaki çoğu ana ve alt dilleri inceleyip kendisi için doğru olanı seçmesi daha mantıklı olur.

Python amaçsız mıdır? Çoğu yapay zeka projelerinde ve çok çok dahasında kullanılabilir, web işleriyle uğraşmak iki farklı konuya ayrılır front end dediğimiz tasarımlar için Html-Css, Bootstrap, Tailwind, Javascript, Vue, ReactJs gibi diller ; back end dediğimiz tasarımın arkasındaki dinamik işler için kullanılan Php, Laravel, Symfony, Node-Js gibi bir çok dil vardır hatta C#(alt dili olan ASP.NET) dahi kullanılır. Bu şekilde arkadaşımızın spesifik dilleri direkt araştırması yerine makalelerden o konular altındaki çoğu ana ve alt dilleri inceleyip kendisi için doğru olanı seçmesi daha mantıklı olur.
Arkadaşımızı ayrıntıya boğmak istemediğim için kısa kısa yazmayı tercih ettim. Uzun uzun yazıp kafa karıştırmak istemedim. Her şey de bir hata aramaya gerek yok diye düşünüyorum.

Arkadaşımızı ayrıntıya boğmak istemediğim için kısa kısa yazmayı tercih ettim. Uzun uzun yazıp kafa karıştırmak istemedim. Her şey de bir hata aramaya gerek yok diye düşünüyorum.
Kötüleme yapmadım veya hata aramadım, daha iyi başlangıç yapılması için öneride bulundum. bkz: Son paragraf.

• Eğer hiçbir amacınız yoksa keyfe öğrenecekseniz = Python.
  • eğer Unity ile oyun geliştirmek istiyorsanız = C#​

• eğer Unreal Engine ile oyun geliştirmek istiyorsanız = c++​

• eğer web işleriyle uğraşacaksanız = HTML + CSS + JavaScript​

• eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynı anda iOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu flutter ile yapmak istiyorsanız = dart​

• eğer sadece bir kez kod yazıp bunu aynı anda iOS ve Android'te yayınlamak istiyorsanız ve bunu React Native ile yapmak istiyorsanız = JavaScript​

• eğer sadece iOS için uygulama yapmak istiyorsanız = Swift​

• eğer sadece Android için uygulama yapmak istiyorsanız = Java​

Çok teşekkür ederim açıklayıcı olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı