Kodlama öğrenmeyin

hayalbaz88

Picopat
Daha fazla  
"NVIDIA CEO'su Jensen Huang, Word Government Summit'te yapay zekanın tamamen kodlamayı ele aldığını ve insanların öğrenmek için zaman harcamamaları gerektiğini söyledi. Huang, "Programlama dilinin insan olduğunu, dünyadaki herkesin artık bir programcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapay zekanın mucizesidir" diye konuştu."

Programlamaya yeni başlayan biri olarak gerçekten merak ediyorum ne düşünüyorsunuz bu açıklama hakkında?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen dünyanın en zengin adamı olsun.
Biri "öğrenmeyin" dedi diye programlama yapmayacak mıyız?

Saçmalık. İstediğimizi yaparız. CEO olması hiçbir şey değiştirmez.

Haklısınız. Artık bu konu çok popüler oldu. Her rastladığım yerde söylüyorum, yapay zeka insanlara ihtiyaç duyuyor. Veri almak için, gelişmek için vs.

Kodlama öğrenmeyin=/= Kodlama bilmeyin. Sallıyorum günümüzde diferansiyel denkleri çözmeye de gerek yok direkt hesap makineleri ile kolaylıkla çözebiliyoruz ama fakültelerde yine de diferansiyel denklem öğretilir çünkü prosedürünü bilmek gereklidir. Kodlamada da aynı durum geçerli.

"NVIDIA CEO'su Jensen Huang, Word Government Summit'te yapay zekanın tamamen kodlamayı ele aldığını ve insanların öğrenmek için zaman harcamamaları gerektiğini söyledi. Huang, "Programlama dilinin insan olduğunu, dünyadaki herkesin artık bir programcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapay zekanın mucizesidir" diye konuştu."

Programlamaya yeni başlayan biri olarak gerçekten merak ediyorum ne düşünüyorsunuz bu açıklama hakkında?

Yani tam olarak doğru bir yaklaşım değil bence. Profesyonel olarak programlamadan para kazanan ve programlamayı iyi bilen biri, yapay zekayı kendi istediği programı yapmak için kullandığında önemli bir avantaja sahip olacak.

Ancak çok da uzak olmayan bir gelecekte artık yapay zekayı daha efektif kullanmayı öğrenmek, programlamayı tüm detaylarıyla öğrenme gereksiniminin önüne geçecek.

Yani hiç öğrenmeyin demek saçma olur, yapay zekaya kod yazdıracaksanız programlamayı genel hatlarıyla da olsa bilmeniz avantajlı olacak ama eskisi kadar saatlerce günlerce kafa patlatmaya gerek olmayacak.

Nasıl yani biraz açabilir misiniz? Yeni başladığım için çok hakim değilim konuya.
Tornavidayı yapan adam var, onu kullanıp tamir eden var.

Yapay zekayı araç olarak düşün. O araç senin yerine kod yazabilir diye bir iddia var. Muhtemelen yazabilir de. Ne yazacağını sen söyleyeceksin ona. Kodlamayı bil, nasıl kodlandığını bil, yapay zekaya kodlat. Nasıl internet sitesi yapılır öğren, oturup amele kodu yazma. Bunu diyor sanırım Jensen abi.

Amele kodu aynı ezber kodları tekrar tekrar yazmak oluyor. Bugün yazdığı kodu bilmeden yazan bile çok kişi var. Ezberlemiş, Google’da görmüş, yazıyor. Bunlara gerek kalmayacak denmeye çalışılıyor. Bu kod parçalarını yapay zeka yazar, sen ne yazdırman gerektiğini bil.

Ya da araçları yapan adam ol. Günümüz yapay zekası düşünemiyor, araştırma yapıyor. Tornavidayı sen yap, yapay zeka kullansın.

Geri
Yukarı