Çözüldü Kodlamalarda kullanılan i harfi ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Burada bir for örneği var ve i harfi kullanılıyor: i eşitse şuna şöyle... eşit değilse... Bu i'nin tam olarak anlamı nedir? i yerine başka bir harf kullanılabilir mi? Birde i++ var ne demek istiyor burada?

1673076606037.png

Çözüm
Iterable kelimesinin baş harfi olduğu için tercih ediliyor. Yoksa başka özel bir anlamı yok.
Oradaki i bir değişken. Anlam olarak aslında bir int (integer) kelimesinin baş harfini almıştır. Bunun anlamı ise tamsayı olarak adlandırılır. Yani bir örnek olarak açıkladıkları da bu olsa gerek. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz. Ben böyle biliyorum. Her halde onun baş harflerini almıştır.

Iterable kelimesinin baş harfi olduğu için tercih ediliyor. Yoksa başka özel bir anlamı yok.
Oradaki i bir değişken. Anlam olarak aslında bir int (integer) kelimesinin baş harfini almıştır. Bunun anlamı ise tamsayı olarak adlandırılır. Yani bir örnek olarak açıkladıkları da bu olsa gerek. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz. Ben böyle biliyorum. Her halde onun baş harflerini almıştır.
?????

Şu arkadaşın söylediği daha doğru. Yani değiştirilebilir, yenilenebilir bir değer.

Google'da What does i stand for in coding? olarak yazarsanız aslında sonuçları görebilirsiniz.

Geri
Yukarı