Kodlamaya nereden başlamalıyım?

yagamilayto31

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba! 15 yaşına girmiş, Sosyal Bilimlerde hazırlığını tamamlamış ve Bilişim kadromuzun video editörüyüm.
Derslerde Python ile kodlama görüyorduk ve biraz heveslendim bu işe. Peki nasıl bu bilgimi geliştireceğim?
Sizden tamamen bir kodlamacı tarafından yazılmış bir rehber istiyorum. Örneğin:
C+'dan başla, şu videoları izle, benim önerim şu sayfadan araştırman vs.
Az çok bilgim var Python'da. Birkaç şey yapmıştım. İllaki soracaklar olacaktır, heves için yapmak istiyorum iş için değil.

Ne yapmak istiyorsunuz? Oyun mu? O zaman C# ve ya C++, mobil uygulama mı? Swift, Java ve ya Kotlin diye gider bu. İleride ne yapmak istediğinizi söyleyin öyle yardımcı olalım. Benim ilk öğrenmeye başladığım dil Java sonra Python sonra da C# olmuştu. Java ile C# benziyor ikisini de aynı anda öğrenebilirsin.
Kitap almanızı önermem, Udemy'den para ile (indirimle 30TL gibi bir fiyata düşüyorlar) kurs alabilir ya da BTK Akademi, Youtube üzerinden videolar izleyebilirsiniz ücretsiz olarak.

Benim önerim Assembly. Gerçekten çok kullanışlı bir dil olduğunu düşünüyorum. Aklınıza gelecek her şeyi yapabilirsiniz. Heves için yapmak istediğinize göre bol bol vaktiniz vardır.
Her şeyi anlarım ama Assembly da önermezsin. 😂

1596832655875.png

Kendimize like atabiliyor muyduk ya.

Geri
Yukarı