C/C++ Kodlar EXE olarak çalışmıyor

sinok23

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese. Arkadaşlar yazılımda gelişmeye yeni başlıyorum ve C dili ile girdim işin içine. Visual Studio Code kullanıyorum. Sorunum ise, C kodlarımı yazıyorum terminalde de çalışıyor ancak EXE olarak çalıştırmaya çalıştığımda açılmadan kapanıyor sayfa. Bunun çözümünü bilen var mı?

Selam herkese. Arkadaşlar yazılımda gelişmeye yeni başlıyorum ve C dili ile girdim işin içine. Visual Studio Code kullanıyorum. Sorunum ise, C kodlarımı yazıyorum terminalde de çalışıyor ancak EXE olarak çalıştırmaya çalıştığımda açılmadan kapanıyor sayfa. Bunun çözümünü bilen var mı?
Main fonksiyonu, return gördüğü anda process sonlandırır. Yani return olmasını engellemen lazım. Return den önce getchar(); fonksiyonunu kullanabilirsin. Klavyeden bir tuş bekler. Tuşa bastığın anda return çalıştığı için process sonlanmış olur.

Main fonksiyonu, return gördüğü anda process sonlandırır. Yani return olmasını engellemen lazım. Returnden önce getchar(); fonksiyonunu kullanabilirsin. Klavyeden bir tuş bekler. Tuşa bastığın anda return çalıştığı için process sonlanmış olur.

Çok teşekkürler hocam sayıyı alıp ekrana basma programında dediğiniz gibi yaptım oldu ancak iki sayının minimum maksimum bulma kodunda olmadı dediğiniz.

Çok teşekkürler hocam sayıyı alıp ekrana basma programında dediğiniz gibi yaptım oldu ancak iki sayının minimum maksimum bulma kodunda olmadı dediğiniz.
Kodu atar mısınız? Genelde insanlar getChar() veya benzer fonksiyonları yaz geç derler. Ben sana neden sonlandığının temel nedenini anlattım. Olaya böyle bakmalısın.
Exe kapanıyorsa, ya kodda bir hata vardır ve exception handling yapmamışsındır yada return oluyordur. İlk sorunda anladım ki normal vscode da çalışıyorsa hata yoktur. Return ediliyordur. Ama şimdi return edilmesini getChar() ile engelliyorsun. O zaman kodunda hata vardır. Başka bir ihtimal aklıma gelmiyor. Bunun için kodunu atarsan, inceliyim.

Kodu atar mısınız? Genelde insanlar getChar() veya benzer fonksiyonları yaz geç derler. Ben sana neden sonlandığının temel nedenini anlattım. Olaya böyle bakmalısın.
EXE kapanıyorsa, ya kodda bir hata vardır ve exception handling yapmamışsındır ya da return oluyordur. İlk sorunda anladım ki normal VS Code da çalışıyorsa hata yoktur. Return ediliyordur. Ama şimdi return edilmesini getChar() ile engelliyorsun. O zaman kodunda hata vardır. Başka bir ihtimal aklıma gelmiyor. Bunun için kodunu atarsan, inceliyim.

#İnclude <stdio.h>
#İnclude <stdlib.h>
İnt main()
{
İnt X;
Printf("lutfen bir sayi giriniz:",X);
Scanf("%d",&x);
İf (x%2 ==0)
{
Printf("sayi cift sayidir.\n");
}
Else
{
Printf("sayi tek sayidir.\n");
}
Return 0;
}
Buyurun hocam kodlar bu bir türlü EXE olarak açılmıyor.

#İnclude <stdio.h>
#İnclude <stdlib.h>
İnt main()
{
İnt X;
Scanf("%d",&x);
İf (x%2 ==0)
{
}
Else
{
}
Return 0;
}
Buyurun hocam kodlar bu bir türlü EXE olarak açılmıyor.
Konu hala aktif mi? Kodunuzda bir sorun yok, .exe olarak da çalışıyor? @RaSGooL'un da dediği gibi getchar() kullanırsanız inputtan sonra program hemen kapanmaz. Ayrıca kod bloğu kullanmaya da özen gösterin lütfen.

Konu hala aktif mi? Kodunuzda bir sorun yok, .exe olarak da çalışıyor? @RaSGooL'un da dediği gibi getchar() kullanırsanız inputtan sonra program hemen kapanmaz. ayrıca kod bloğu kullanmaya da özen gösterin lütfen.

Hocam denedim getchar() kullanmayı ancak hala aynı sorun devam ediyor input alıyor benden ama ekrana sonucu basmadan hemen kapanıyor.

C++:
#İnclude <stdio.h>
#İnclude <stdlib.h>

int main()
{
    İnt X;
    Scanf("%d",&x);

İf (x%2 ==0)
    {
    }
    Else
    {
    }
    while(true){}
    Return 0;
}

Tam olarak nasıl yaptınız? scanf'ten sonra kulandıysanız getchar, Enter'ı okuyor olabilir.

Returnden hemen önce kullandım hocam.

C++:
#İnclude <stdio.h>
#İnclude <stdlib.h>

int main()
{
 İnt X;
 Scanf("%d",&x);

İf (x%2 ==0)
 {
 }
 Else.
 {
 }
 while(true){}
 Return 0;
}

Çok sağ olun hocam bilgisayar başına geçince deneyeceğim kodu.

Yeni konular

Geri
Yukarı