Kodları hazır olan programa hazır arayüz nasıl eklenebilir?

Ahmet4596

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde kardeşime bilgisayarımı kiralamaya başladım ve bir program yazdım. Biraz acemice de bir arayüz yaptım. Fakat arayüze nasıl bu kodları ekleyeceğimi bilmiyorum. Bilen biri varsa bana yardımcı olabilirse çok mutlu olacağım. Dosyalar ekte.

Kodlar: KOD - Pastebin Türkçe arayüz:arayuz - Pastebin Türkçe

Son düzenleyen: Moderatör:
Arayüzle kodlar arasında çok fazla uyumsuzluk olur ve hatalar çıkar seni çok daha uğraştırır. Tavsiyem kendi arayüzünü yapman.

Yaptığın şey tkinter kullanıyor ve örnek verdiğin arayüz ise pyqt.

Pyqt nasıl çalışıyor örnek kodlarına bak önce, sonra tkinter arayüzlü programından fonksiyonları geçirerek başla. Hatalar çıktıkça çözersin.

Önerdiğim bir yöntem değil ama en kolayı budur.

Dedikleri gibi kendi arayüzünü yapabilir veya tkinteri kullanmaya devam edebilirsin. Tkinter ve multiprocessing ile de güzel şeyler çıkarabilirsin.

Yaptığın şey Tkinter kullanıyor ve örnek verdiğin arayüz ise PyQt.

PyQt nasıl çalışıyor örnek kodlarına bak önce, sonra Tkinter arayüzlü programından fonksiyonları geçirerek başla. Hatalar çıktıkça çözersin.

Önerdiğim bir yöntem değil ama en kolayı budur.

Dedikleri gibi kendi arayüzünü yapabilir veya Tkinter'i kullanmaya devam edebilirsin. Tkinter ve multiprocessing ile de güzel şeyler çıkarabilirsin.

Hocam müsaitseniz Discord vb konuşabilir miyiz?

Arayüzle kodlar arasında çok fazla uyumsuzluk olur ve hatalar çıkar seni çok daha uğraştırır. Tavsiyem kendi arayüzünü yapman.

Arayüzü kendim qt designerden yaptım zaten.

Arayüzü neden yapmak istiyorsun ki?

Bizim bir arkadaş da alacakmış benden herkes çok beğendi bende kuru kuruna programı vermek istemedim sağ olun.

Geri
Yukarı