Kodu konsolda çalıştırınca çalışmıyor ve konsol kapanıyor

tekken12

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir kod yazdım ve kaydettim. Çalıştırdığımda konsol açılıyor ama kod çalışmıyor. Bir süre sonra da konsol kapanıyor, çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir kod yazdım ve kaydettim. Çalıştırdığımda konsol açılıyor ama kod çalışmıyor. Bir süre sonra da konsol kapanıyor, çözümü nedir?
IDE üzerinden mi çalıştırın kodu.

IDE üzerinden çalıştırmak istemiyorsanız kodun sonuna şunu ekleyin

Python:
while True:
    pass

IDE yani geliştirme ortamı sizin programlama dilini yazıya döktüğünüz yerdir. Pycharm, Visual Studio Code, Atom vb.
Yazılımda yeniyseniz büyük ihtimal IDLE adlı IDEyi kullanıyorsunuzdur bu IDEde f5 tuşuna basarak kodunuzu çalıştırabilir çıktınızı/hatanızı görebilirsiniz.
Eğer hazır bir python dosyasının üzerine çift tıklayarak çalıştırıyorsanız kodunuz çalışıyor ama print gibi çıktı verecek bir ifade içermiyor olabilir veya kodunuzda hata vardır.
Bunu anlamak için kodu bir IDE üzerinden çalıştırabilir veya python betiğinin olduğu dizinde bir komut istemi açıp "py dosya_adi.py" yazabilirsiniz.

Ayrıca bir daha bu tarz konularda yardım isterken kodunuzu da paylaşırsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz zira bizler kahin değiliz bunun gibi ihtimallerin kısıtlı olduğu durumlarda belli başlı ihtimalleri yazıp size çözüm sunabilsek de "Falanca işi yapacak kod yazdım. Filanca hatayı veriyor" gibi konularda kodunuzu görmeden size çözüm sunabilmek bi hayli zor olmakta.

Bence her seyden once nasil soru soracagini ogrenmelisin.

Ne yazdin, nasil calistirdin, calismadigini dusundurten nedir? Bunlari bilmeden kimse cevap veremez sana.

1-> Bu kodu yazdim.
2 -> Bunu yaparak calistirdim.
3 -> Bu ciktiyi verdi
4 -> Bu ciktiyi vermesini bekliyordum.

Bu 4 maddeden bahsetmeden kimse yardimci olamaz.

Geri
Yukarı