Köpek korkusunu yenmek için köpek ırkı önerisi

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 18 yaşındayım ve köpeklerden korkuyorum. Köpek korkumu yenmek için ise, odamda veya evde besleyebileceğim bir köpek arıyorum. Fakat hangi tür köpek almam gerektiğini bilmiyorum.

Tatlı, sevecen, eğitmesi kolay ve oyun oynamayı seven bir köpek arıyorum.

Hangi köpek ırkı uygun olur? Cinsiyetinin bir önemi var mı?

Teşekkürler.

Benim de kedi ve köpek korkum vardı. Bir arkadaşıma gittim ve kedisi gelip kucağıma yattı bende sevmeye başladım ve kedi korkum geçti. Köpek korkumda aynı şekilde başka bir arkadaşıma gittiğimde köpeğin gelip kendini sevdirmesiyle geçti. Yani sadece köpek korkunu geçirmeye çalışıyorsan bence herhangi bir köpekle bir iki saat geçirmen yavaş yavaş korkunu yenmeni sağlar.

Her köpeğin kişiliği ve bir enerjisi vardır. Köpeğin günlük enerjisini atmanız gerekir. Düzenli günlük oyun, yürüyüş ve zihin yorucu aktivitelerde bulunmalısınız eğer mutsuz bir köpek istemiyorsanız. En az 2 kere tuvalete çıkarmanız ve 2 öğün yemek vermeniz gerekir. Emek, sabır, ilgi ve kararlılık gerektirir köpek bakımı. Çocuk büyütmekten hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Kişilik olarak eğitimini anlatmak gerekirse elinizde bir hamur olduğunu düşünün nasıl şekil vereceğiniz size kalmıştır. Dost canlısı, agresif, korumacı vs. gibi köpeği nasıl yoğurursanız o kabın şeklini alacaktır. Köpek sahiplenmek üzerinde uzun süre düşünülüp verilmesi gereken bir karardır. Çok şeyden taviz vermen gerekebilir. Köpek korkunu yenmek için köpeği sahiplenip 2 kez tuvalete çıkarıp 2 kez top atıp sonra ilgilenilmeyecekse hiç hayvana eziyet etmemek gerekir. Belkide köpek korkusunu yendikten sonra köpekten sıkılıp hiç ilgilenemeyip dışarı veya barınağa bırakacaksın. Bununla çocuğa bakamayıp cami avlusuna bırakmak arasında hiçbir fark yoktur. Bazıları sadece yemeğini ve tuvaletini hallederek köpeğe bakmış olduğunu zannediyor. Bu büyük bir yanılgıdır. Bu maddelere rağmen kararınız olumluysa evde beslenecek köpek ırkları benim görüşüm küçük ırklar veya büyük ırkların fazla hiperaktif olmayanları olmalıdır. Jack Russell, Beagle, Chihuahua, Terrier, Pug vs. gibi küçük ırkların sevilen köpekleridir ve hepsinin kendine özgü enerjisi ve kişilikleri vardır. Büyük ırk olarak yukarıdaki arkadaşın söylediği Golden cinsine bakılabilir.

Her köpeğin kişiliği ve bir enerjisi vardır. Köpeğin günlük enerjisini atmanız gerekir. Düzenli günlük oyun, yürüyüş ve zihin yorucu aktivitelerde bulunmalısınız eğer mutsuz bir köpek istemiyorsanız. En az 2 kere tuvalete çıkarmanız ve 2 öğün yemek vermeniz gerekir. Emek, sabır, ilgi ve kararlılık gerektirir köpek bakımı. Çocuk büyütmekten hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Kişilik olarak eğitimini anlatmak gerekirse elinizde bir hamur olduğunu düşünün nasıl şekil vereceğiniz size kalmıştır. Dost canlısı, agresif, korumacı vs. gibi köpeği nasıl yoğurursanız o kabın şeklini alacaktır. Köpek sahiplenmek üzerinde uzun süre düşünülüp verilmesi gereken bir karardır. Çok şeyden taviz vermen gerekebilir. Köpek korkunu yenmek için köpeği sahiplenip 2 kez tuvalete çıkarıp 2 kez top atıp sonra ilgilenilmeyecekse hiç hayvana eziyet etmemek gerekir. Belkide köpek korkusunu yendikten sonra köpekten sıkılıp hiç ilgilenemeyip dışarı veya barınağa bırakacaksın. Bununla çocuğa bakamayıp cami avlusuna bırakmak arasında hiçbir fark yoktur. Bazıları sadece yemeğini ve tuvaletini hallederek köpeğe bakmış olduğunu zannediyor. Bu büyük bir yanılgıdır. Bu maddelere rağmen kararınız olumluysa evde beslenecek köpek ırkları benim görüşüm küçük ırklar veya büyük ırkların fazla hiperaktif olmayanları olmalıdır. Jack Russell, Beagle, Chihuahua, Terrier, Pug vs. gibi küçük ırkların sevilen köpekleridir ve hepsinin kendine özgü enerjisi ve kişilikleri vardır. Büyük ırk olarak yukarıdaki arkadaşın söylediği Golden cinsine bakılabilir.
Teşekkürler. Anladığım kadarıyla baya sorumluluk gerektiriyor. Benim Beagle, Bichon Frise ve Border Collie ırkları çok hoşuma gidiyor, fakat hareketli olup olmadıklarını bilmiyorum, hareketli bir köpek tercihimdir. Biraz araştırıp karar vereceğim. Belki, bu sorumluluk bana göre değildir. Hiç arkadaşım yok, belki bir can dostum olur.

Birşey daha sormak istiyorum, köpeklerde cinsiyet köpeğin kişiliğini etkiliyor mu?

Zamanında muhabbet kuşu bakmıştım sadece, köpekler hakkında hiçbir bilgim yok. Sanırım ayrı olarak köpeklere nasıl bakılması gerektiği hakkında da eğitim almam gerekecek.

Birşey daha sormak istiyorum, köpeklerde cinsiyet köpeğin kişiliğini etkiliyor mu?
Sadece kişilik değil, sağlık ve belki daha birçok şeyi etkileyebiliyor.

Zamanında muhabbet kuşu bakmıştım sadece, köpekler hakkında hiçbir bilgim yok. Sanırım ayrı olarak köpeklere nasıl bakılması gerektiği hakkında da eğitim almam gerekecek.
Çok farklılar. Çok fazla yabancı ve Türkçe kaynağa ulaşma şansını kullanarak yavru köpek bakımı, eğitimi, oynanacak oyunlar, beslenme düzeni, enerjisini atman için neler yapman gerektiği, beslediğin ırka göre kişiliği, neden ıssırmaya çalıştığı ve ıssırmaya kalktığında ne yapman gerektiği, neden saldırgan davrandığı, nasıl sosyalleşeceği vs. öğrenebilirsin. Tek bir kaynağa bağlı kalma başka kaynaklardanda doğrula. Düşündüğün ırkların kişiliklerine ve enerjilerini araştırarak kendine uygun ırkı seçmeye çalış. Yabancı dilin yoksa translate kullanırsın, böylece ingilizcende gelişir.

Anladığım kadarıyla baya sorumluluk gerektiriyor.
Sadece sorumluluk değil bazen kendinden taviz vermen gerekecek. Sadece sende değil, evde yaşayan diğer üyelerde işin içinde olacak.

Hiç arkadaşım yok, belki bir can dostum olur.
İşte en çok buna kefil olurum. Doğru stratejiyle seni karşılıksız sevecek, arkandan iş çevirmeyecek ve sana itaat edecek.

Biraz araştırıp karar vereceğim.
En önemlisi bu. Gereken zamanı ayıramayacak ve ilgiyi gösteremeyeceksen mutsuz bir köpek yetiştireceksin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı