Köpek Pire Spreyi Önerisi

OrkunDoğan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar köpeğimi veterinere götürdüm, bütün aşıları yapıldı. Veteriner köpeğe dış parazit için bir sprey sıktı ve beş saniye içinde bütün pireler dışarı çıktı. Veteriner satışı yok dedi ve benim köpeğimin cinsi kangal, büyük bir arazide geziyor, bir haftada tekrar pirelendi. Veteriner iç ve dış parazite 75 TL alıyor ve yaptığı bir hap ve o spreyi sıkmak. Bu ürünü satmıyorlar ayrıca, ben nette araştırdım ve 30 TL'ye Hepsiburada'da falan var ama onlar köpeğe direk tüylerine sıkılmıyormuş, yaşadığı yere sıkılıyormuş. Tarif ettiğim spreyden kullanan ya da satan bir yer bilen varsa yardımcı olur ise sevinirim. Bu arada köpek üç aylık. Ya da bu pirelerden kurtulmanın kesin çözümü nedir? Bahçemde kedilerim de var, onların hiçbir aşısı yok. Pire için de bir şey yapmadım acaba onlardan devamlı sıçrıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kediler için çok araştırmalarım oldu. Güncel paylaşımlarda, veterinerlerin kullandığı ilaçların etkisinde bir çözüm yok gibi görünüyor. Serbest olarak satılan bitkisel tozlardan sonuç alamadım. Veterinerin spreyi bile uzun süre etki etmiyorsa kesin çözüm yok demektir. Köpeği yıkamak nispeten kolay. Özel pire şampuanlarıyla (Kediyi) yıkayıp sonuç alan kişilerin videolarını izlemiştim. Belki sizin de çözümünüz, sonuçta bu olacaktır. Sokakataki hayvanların uzun vadeli olarak pireden kurtulmalarının mümkün olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı