Köpekten korkan adama kamyon çarptı

Arkadaş vefat etmiş diye okudum daha demin. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah sevenlerine ve ailesine sabır versin. Ölümün nasıl ve nereden geleceği belli olmuyor. Kim ne derse desin o durumda hangimiz olsak kurtulma ihtimalimiz çok düşüktü. Bazı beyin yoksulları olaya gülmüş korkak falan demişler. Arkadaşlar o durumda siz olsanız size gülsek "ahahahaha aptal köpekten korkmuş yola atlamış" diye hoşunuza gider mi? Bir anlık refleks ile kim olursa olsun yola atlardı. Tekrardan Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Arkadaş vefat etmiş diye okudum daha demin. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sevenlerine Allah sabır versin. Ölümün nasıl ve nereden geleceği belli olmuyor. Kim ne derse desin o durumda hangimiz olsak kurtulma ihtimalimiz çok düşüktü. Bazı beyin yoksulları olaya gülmüş korkak falan demişler. Arkadaşlar o durumda siz olsanız size gülsek "ahahahaha aptal köpekten korkmuş yola atlamış" diye hoşunuza gider mi? Bir anlık refleks ile kim olursa olsun yola atlardım. Tekrar Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Aynen öyle ecel gelince ne geri ne ileri.

Sokak hayvanlarını toplanıp sadece belli bölgelerde toplanıp barınma ve beslenme ihtiyaçlarını giderilmesi lazım diye düşünüyorum. Malesef bu gibi kazalara sebep olabiliyorlar.

Dağın başına ev dikip hayvanlardan rahatsız olan insanlar. Her boş bulduğu alana beton atan insanlar, her yeri kendi mülkü gibi sahiplenen insanlar. Sonuç suçlu olan hayvanlar. Lafta koruma yeri için kurulan yerlerde bu hayvanlar zulüme uğruyor. Bunlardan bahseden yok. Sadece hayvanları yok edelim kurtulalım diye bir zihniyet olamaz.
Kardeşim biz neyiz? Hayvanların kölesi mi olalım? Bizim yaşan alanlarımız buralar, biz nerede yaşayalım? Gitsin herkes ağaç ev, köy gibi yerlerde doğaya hiç zarar vermeden yaşasın o zaman. Sonra gelip "şu neden bu kadar pahalı?" dersiniz. O adamın suçu neydi? Ben seni sırf insansın, senin türünden olan canlılar hayvanların yaşam alanını işgal ediyor diye öldürsem ne olur? Suçsuz mu oluyorum o zaman? Biz canlı değil miyiz? Biz nerede yaşayacağız?

Haklısınız hocam hayvan var hayvan var. Barınak yapılabilir ama bence tek çözüm kısırlaştırmak.

Peki hocam içlerinden birinin bunu taktığını söylesem?
Ayrıca Pitbull ve alman kurdu görmüşlüğüm de var.

Eki Görüntüle 1104772
Tek çözüm kısırlaştırmak mı? O zaman Amerikanlar siyahi olan herkesi kısırlaştırsaydı. Yok öyle bir şey.

Köpek normal bir şekilde otururken aniden bir anda kalkıp havlamaya başlıyor. Adamın yerinde kim olsa aynı refleks ile yola doğru çıkardı zaten. Yanlış zamanda yanlış yerde denk gelen bir talihsizlik...

Geri
Yukarı