Kötü HDD sistemin performansını etkiler mi?

Oyunlarda etkiler, özellikle GTA V ya da PUBG gibi haritanın büyük olduğu oyunlarda droplanma kaynaklı anlık takılmalar, haritanın yüklenmemesi gibi sorunlar yaratır. Ancak Windows'un kendi performansına etki etmez.

Sistemde hard diskin kötü olması sistemi etkiler mi performans açısından?
Sistem M.2 SSD de kurulu.

HDD'ye yüklediğiniz oyun ya da uygulamaların yükleme hızları daha geç olur. FPS olarak sıkıntı çekmezsiniz ama.

Sistem SSD'de kurulu ise açılışlarda probleminiz olmaz. Dosya aktarımı falan daha hızlı olur.

M2 ya da SSD olsun en düşük hız 500mb civarı zaten. Her türlü HDD'lerden daha yüksek hızlara ulaşıyorlar. Ama tabi okuma hızı arttıkça performans da artacaktır diskten yükleme yapılması gereken her türlü işlemde. Bunu en iyi oyun oynarken oyun haritasının yüklenme hızıyla fark edersin. Sistemin SSD bir diskte bulunması ayrı bir avantaj tabii ki.

Tahminen işletim sistemi M.2 SSD'de kuruludur. Ve HDD'nin işletim sistemi üzerine bir etkisi olamaz. Ancak HDD'ye kurulu uygulamalara erişim, açma, kapama gibi işlemlerde yavaşlama olacaktır. Ayrıca HDD, sistem performansının gerisinde kalabilir. Yani güçlü bir sistemin vardır ve HDD bu sistemin, mesela oyunlar için söz edelim, tam performansını göstermesi açısından sorun teşkil edebilir, yüklenme ve akıcılık gibi konularda sorunlar yaşanabilir.

Oyunlarda etkiler, özellikle GTA V'ya da PUBG gibi haritanın büyük olduğu oyunlarda droplanma kaynaklı anlık takılmalar, haritanın yüklenmemesi gibi sorunlar yaratır. Ancak Windows'un kendi performansına etki etmez.

Sırf GTA 5 ve PUBG için SSD aldım. Bu oyunlar kesinlikle HDD'de oynanmaz (bendeki HDD WD Blue olmasına rağmen yarım dakikada bir harita kaynaklı drop giriyordu.)

Tahminen işletim sistemi M.2 SSD'de kuruludur. Ve HDD'nin işletim sistemi üzerine bir etkisi olamaz. Ancak HDD'ye kurulu uygulamalara erişim, açma, kapama gibi işlemlerde yavaşlama olacaktır. Ayrıca HDD, sistem performansının gerisinde kalabilir. Yani güçlü bir sistemin vardır ve HDD bu sistemin, mesela oyunlar için söz edelim, tam performansını göstermesi açısından sorun teşkil edebilir, yüklenme ve akıcılık gibi konularda sorunlar yaşanabilir.
Aynen bende zaten oyunlarda akıcılık ve yüklenmelerde sorun yaşıyorum
Sırf GTA 5 ve PUBG için SSD aldım. Bu oyunlar kesinlikle HDD'de oynanmaz (bendeki HDD WD Blue olmasına rağmen yarım dakikada bir harita kaynaklı drop giriyordu.)
Eski sistemin hdd üzerinemi kuruluydu

Sistemde hard diskin kötü olması sistemi etkiler mi performans açısından?
Sistem M.2 SSD de kurulu.

Peki iyi oyunlarda daha akışkan ve takılmaması için veya yüklenme sorunu için iyi bir hardisk iş görürmü yada direk hardisk yerine ssd mi takalım

Yeni konular

Geri
Yukarı