Kötü termal macun yerine iyi termal macun sürmek yararlı mı?

volkanekc06

Centipat
Öncelikle merhaba. Ben yaklaşık 6 yıldır bir laptop kullanıyorum ve araştırmalarıma göre işlemcim kötü çalışıyor. İşlemcisi i3 5005U, maddi durumlar söz konusu, son 3 yıldır kötü macun kullanıyorum eğer iyi bir macun alırsam işlemcinin performansı artar mı, yoksa iş işten geçti mi? (İlk 3 yıl hiç macun koymadım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir soğutma eşittir performans. Yani profesyonel bir koşucusun ve koşu esnasında kaliteli bir su içip performansını en zirvede yaşayabilmek var, bir de yetersiz miktarda kaynatılmış çeşme suyu ile koşup performans kaybı yaşamak var.

Eğer macunun kaliteliyse o bile 3 yılı anca çıkarır. İlla Arctic MX-4 almana da gerek yok. Forumda gezinirsen Termal Macun konularına ve ürün linklerine rahatlıkla ulaşırsın. Elinden geldiğince kalitelisini kullan.

Tabii ki hocam ben eskiden Metin2 oynamak için internet kafeden PC almıştım termal macun alacak paramız yoktu 3 günde bir diş macunu sürüyordum ama ayda 1 defa çöküyordu PC :D

Hocam diş macunu ile kaç derecede çalışıyordu?

3 yıl termal macun için çok uzun süre, kaliteli ve pump out yapmayan bir termal macun sıcaklıklara bayağı etki eder.

ID-Cooling TG15 macunu önerebilirim, GelBura'dan alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı