Köyde neler yapabiliriz?

Glarious0

Hectopat
Arkadaşlarımla köye gideceğiz Ama ne yiyelim, neler götürelim diye düşünüyoruz. Sizler arkadaşlarınızla köyde kaldıysanız neler yaptınız, neler yediğiniz, biraz bilgi verebilir mi? Bizim ilk deneyimiz olacak.

Arkadaşlarımla köye gideceğiz Ama ne yiyelim, neler götürelim diye düşünüyoruz. Sizler arkadaşlarınızla köyde kaldıysanız neler yaptınız, neler yediğiniz, biraz bilgi verebilir mi? Bizim ilk deneyimiz olacak.
Arkadaş değil ama abimle ip ve ağaç dalından yay ve ok yapardık, keskinleştirmesi eğlenceli oluyordu.
Olayın yemek işinde hiç bir zaman olmadım ama tatlıları dene, nede olsa köy ve her şey organik sayılır.

Köy görmüşken şehirden yemek götürme derim köye gittiğimizde dedemin bahçesinden biber domates toplayıp salata yapardık ayrıca mangal yapardık. Organik olan şeyin tadı çok başka oluyor vegan olup sabah akşam öğün olarak o salatayı yesem sıkılmam. Eğlence içinse masa oyunları tercih edilebilir teknolojiden uzak durmak insana iyi gelir.

Orada çok gezecekseniz ve çok kalacaksanız biber gazı almanızı öneririm. Köy etrafında yaşayan köpekler şehirdeki köpeklerden daha sıkıntılı, kontrol edilmiyorlar. Doğa içinde bir köy ise diğer hayvanlara da kullanılır.

Soba tecrübeniz yoksa elektrikli ufak bir soba götürebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz ev uzun süredir kullanılmıyorsa bacaları temiz olmayabilir. Aman dikkat edin zehirlenirsiniz hocam.

Arkadaşların önerdiği gibi masa oyunları götürebilirsiniz fakat kendinizi kaptırıp arkadaşlarınızla geçireceğiniz kaliteli zamanı oyunlarla heba etme riskiniz var.

Gitar ve benzeri enstrümanlar götürebilirsiniz.

Ben en son korona döneminde çocukluk arkadaşımın köyüne gittim. Ev kullanılmadığından dolayı buzdolabı vb. eşyalar yoktu. Hazır çorba ve konserve yiyecekler götürdük, arada köy yumurtasıyla menemen yaptık.

Aktivite olarak gezdik, çay ocağındaki dayılardan ilginç hikayeler dinleyip güzel sohbetler ettik, balık tutmaya gittik çamur tuttuk, arkadaşın köydeki bir kız ile gizli saklı flört etmesini sağladık, gece korku filmi izleyip mezarlıkta dolaştık, domuz avına çıkan dayılara katılıp uzaktan izledik, bahçeyi düzenledik, evi elimizden geldiğince restore ettik. Her şey güzel giderken arkadaşım köydeki bir kekoyu ağır darp etti ve olaylar büyüyünce orayı terk etmek zorunda kaldık.

Aranıza girmeye çalışan kendini beğenmiş tipler denk gelirse uzak durun. Oralarda hemen samimi olmaya çalışıyorlar. Arkadaşım alışverişten gelirken bak şimdi ne yapacağım demiş ve bahçesinde oturan engelli bir adama "lan sakat özürlü" diye bağırıp saklanmış. Ailesi bahçeye çıkıp arkadaşımı görünce o bağırdı sanmışlar. O da öfke patlaması geçirip herifin bütün kemiklerini kırmış. Mecburen orayı terk ettik ve hevesimiz kursağımızda kaldı.

Kuzeniniz ya da bir arkadaşınız varsa çok eğlenceli olur. Masa oyunları gibi şeyler götürebilirsiniz. Sobada patates yemeden dönmeyin. Ben en son bu yaz annemin köyüne gittim. Kuzenlerle bayağı eğlendik. Gezdik,ava çıktık,gece mezarlığa gidip korku hikayeleri izledik orada,tavukları korkuttuk(mükemmel aktivite öneririm).

Hocam alın yanınıza torpil ,cips, kola sonra dışarı çıkın gezin köy yeri zaten gezmek çok eğlenceli oluyor o sohbetin tadı bir başka oluyor ayrıca akşam da korku gecesi yaparsınız korku filmi fln ya da daha az derseniz nova prospekt izleyebilirsiniz biz öyle yapıyoruz top ta almayı unutmayın futbol seviyorsanız

Geri
Yukarı