Kol saati önerisi

en azindan q&q veya casio alinmali.

Arkadaşın bütçe Seiko 5 i bile karşılamıyor şuan Tissot Swiss-Made 300 400 dolardan başlıyor gidiyor fiyatları şuan en mantıklısı Casio alması olur bence.
tam da bunu diyecektim :)

@richy hocamin attığı veya casio'nun asker saati dedikleri model alinabilir, plastik ucuz zaten. aslinda deri kordonlu bi' ton model var.

Bütçeyi görmeden yazdım. Maalesef seikolar çok pahalı ama adamlar yapıyor be.
Grand Seiko ' ları saymazsak aslında çok ucuz ama kaliteli seikolar da var,bizim ülkede her şey pahalı. Kendi saatlerimden biri Seiko SNKRL23 şuan 99 dolar + vergi ile satılıyor amazon üstünde.
Orjinal çelik kayışını deri ile değiştirdiğim bir fotoğrafı :
Çok meşhur modeldir

"The Value Proposition A Seventy-Five Dollar Watch That Looks Like A Million Bucks"​

diye haberleri vardı. The Value Proposition: A Seventy-Five Dollar Watch That Looks Like A Million Bucks
WhatsApp Görsel 2023-03-28 saat 22.19.42.jpg

Bakım masrafı deyip göz korkutmaya gerek yok bence, Rolex dahi alsa(sadece örnek) 5 yılda bir servisine götürse yeter ki, yerden yere vurmadıkça muhtemelen bezle tozunu silse yeter giriş seviyesi otomatik saat için. Tarih ve günün ayarlanmaması gereken saatlere dikkat edilmesi lazım sadece.

Ama dediğiniz gibi bütçeyi en azından bir 100 dolar + vergi yapması lazım. ( o fiyat aralığında çok güzel seiko 5'ler var. )

2. el Seiko daha uyguna gelir aslında. Ama güven olur mu bilemiyorum.

2. el Seiko daha uyguna gelir aslında. Ama güven olur mu bilemiyorum.
İkinci el saat almak güzel bir şeydir ama konu sahibi bizim gibi bu işe meraklı bir insan değil uğraşmak isteyeceğini sanmıyorum. İkinci el otomatik almak bilgisiz birinin yapmaması gereken bir şey.

Grand Seiko ' ları saymazsak aslında çok ucuz ama kaliteli seikolar da var,bizim ülkede her şey pahalı. Kendi saatlerimden biri Seiko SNKRL23 şuan 99 dolar + vergi ile satılıyor amazon üstünde.
Orjinal çelik kayışını deri ile değiştirdiğim bir fotoğrafı :
Çok meşhur modeldir

"The Value Proposition A Seventy-Five Dollar Watch That Looks Like A Million Bucks"​

diye haberleri vardı. The Value Proposition: A Seventy-Five Dollar Watch That Looks Like A Million Bucks
Eki Görüntüle 1718335
Hayırlı olsun hocam ben Casio'cuyum ama Seiko'da candır.

Geri
Yukarı