Kola dökülen klavye nasıl temizlenir?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir laptop takasla aldım. Laptop klavyesine önceden kola dökülmüş. Önceden fark ettim tuş basınca yapışık kalıyordu ama benim sistemimle takas etmesi benim yararıma oldu. Klavye 90-100TL alıp takarım o problem değil ama tamir edip kullanmak varken almak istemedim. İlk önce açıp ıslak mendille biraz sildim ve düzelme oldu ama tam temizlenmedi. Ben buraya WD-40 ile temizlesem nasıl olur? Anakartı falan hep onunla temizleyip problem yaşamamıştım. Pislik, kir ne varsa temizliyordu güzelce.

7FDA5679-19EE-4FEE-9EA5-874E97013FB5.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizimkine gazoz dökülmüştü ve bütün halde çeşmede yıkamıştım, daha sonra tuşlarını çıkarıp teker teker yıkamıştım ve kulak kiri çubuğu ile klavye aralarını temizlemiştim, daha sonra tabii ki çalışmamıştı :D bir kaç gün sonra sanırım içinde ki su buharlaştı ve çalıştı. Ama sorumluluk kabul etmiyorum. Bunları korkusuz bir şekilde yapmamın diğer sebebi ise 2. bir klavye olmasıydı :D

Akşam bi denicem. Laptop her şey sıkıntı ya lehimle sökülüp, montajlanıyor klavyesi.
İş yerinde ki elektrikçiye sordum. Kolonya ile temizle WD-40 yağlı iyi olmaz dedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı