Kola dökülen klavye Switch'leri nasıl temizlenir?

ferhat dogan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar mekanık klavyeme kola dokuldu dokuldukten hemen sonra kola dokuldugunu dusundugum Switch'lerı cıkardım ondan sonra pecete ıle temızlemeye calıstım sonra ters sekılde bıraktım boyle yaparsam ıcındekı kola çıkar mı yoksa baska bir şey mi yapmam lazım?

1688135498945.png

Merhaba arkadaşlar mekanık klavyeme kola dokuldu dokuldukten hemen sonra kola dokuldugunu dusundugum Switch'lerı cıkardım ondan sonra pecete ıle temızlemeye calıstım sonra ters sekılde bıraktım boyle yaparsam ıcındekı kola çıkar mı yoksa baska bir şey mi yapmam lazım?

Eki Görüntüle 1842004
Tek çare kontak spreyi veya alkol ile foşur foşur yıkamak, diğer şeyler fayda etmiyor. 5 senedir laptop klavyem yapış yapış, tuşun geri gelmesi 1 saniyeden fazla sürüyor.

İzopropil alkolü bir saklama kabına doldurun. İçine Switch'leri koyup ağzını kapayıp minik minik çalkalayın. Ardından ise 10-15 dakika bekletin. Ardından ise çıkarıp dizin yine 1-2 dakikaya tamamen kurur. Sonra tak kullan ancak eski sesi pek olmaz.

Halihazırda yağlı ise yağı da gider arada.

İzopropil alkolü bir saklama kabına doldurun. İçine Switch'leri koyup ağzını kapayıp minik minik çalkalayın. Ardından ise 10-15 dakika bekletin. Ardından ise çıkarıp dizin yine 1-2 dakikaya tamamen kurur. Sonra tak kullan ancak eski sesi pek olmaz.

Halihazırda yağlı ise yağı da gider arada.

Teşekkür ederım hocam ama kolanın hepsıne etkı ettıgıne pek dusunmuyourm Switch'lerı cıkarırken cogunda kola yoktu boyle az mıktarda Switch'e sıkıntı cıkarsa yenı red Switch alıp onları kullanmayı veya eskı klavye de olan Blue Switch'lerı takmayı dusunuyorum.

Hocam izopropil alkolü Switch'leri çıkarmadan üstüne döksek sıkıntı olur mu? Çünkü benim Switch'ler çıkma özelliği bulundurmuyor da.

Geri
Yukarı