Kolay gelsin nasıldır?

Amazon'dan verdiğim 100 siparişin 99'unu Kolay Gelsin firması getiriyor.
Her zaman 24 saatte elimde oluyor ürün kargoya verildikten sonra.
Amazon deposu İstanbul'da, ben Tekirdağ'dayım. Mesafe kısa ama bunu yapamayan kargo firmaları da çok ortada. Mesela Bugün ilk defa Amazon siparişim Aras kargo ile geldi, gelemedi daha doğrusu. ''Geldik yoktunuz.'' mesajını gönderip gittiler. Amazon'a şikayet ettim firmayı ve Kolay Gelsin gibi firmaların daha iyi olduğunu ilettim. İade istedim ve Amazon, Aras ile konuşup iade isteyeceklerini ilettiler. Aras ile vereceğinize direkt iptal edin siparişi daha iyi dedim. Onların ayaklarına kadar gidip ürünü almam dedim. Şikayetimi bildireceklerini söylediler.

Kolay Gelsin firmasının müşteri hizmetleri de gayet iyi, sorun neyse çözmek için uğraşıyorlar.
Mesela 1 siparişimde adres kısmında ''asdasdasdsadsadasdas'' yazıyordu. Benim hatamdı.
Amazon, adres değişikliğinin mümkün olmadığını söylemişti. Kargo firmasıyla iletişime geçebileceğimi iletmişti. Başka forumda konusunu da oluşturmuştum, siparişi iptal et demişlerdi. Müşteri hizmetlerine akşam 8'de mail yoluyla yazdım bu durumu, pazar akşamı olduğu için açmazlar telefonu diye düşünmüştüm. Sabah 9'da aradılar adresinizi düzeltelim diye. Ayrıca yalandan ''geldik yoktunuz'' gibi şeyler yapmıyorlar. Gerçekten gelip de benim evde olmadığım, zili duymadığım durumlar oldu ki genelde bu durumda telefondan da arıyorlar kapıyı açan yok diye. Telefonu da duymadığım oluyordu okulda olduğum zamanlar. Ertesi gün tekrar dağıtıma çıkartıp ürünü tekrar getiriyorlar benim hatam olmasına rağmen.

Ayrıca eve gelmeden önce 3 kere falan mesaj atıp 1 kere arıyorlar. Bugün adresinize gelecek, 2 saate geliyoruz, 30 dakikaya geliyoruz vs. diye. İstediğiniz gibi değişiklik de yapabiliyorsunuz gelen mesajdaki linke tıklayarak. Bugün gelmesin şu gün gelsin, şu komşuma gelsin, zile basma, şunu yap, bunu yap diye.

Bayağı övme yazısı oldu, ben 100'den fazla siparişimde 1 tane sorun yaşamadığım için yazabileceğim olumsuz bir deneyimim yok.

Son düzenleme:
Amazon'dan verdiğim 100 siparişin 99'unu Kolay Gelsin firması getiriyor.
Her zaman 24 saatte elimde oluyor ürün kargoya verildikten sonra.
Amazon deposu İstanbul'da, ben Tekirdağ'dayım. Mesafe kısa ama bunu yapamayan kargo firmaları da çok ortada. Mesela Bugün ilk defa Amazon siparişim Aras kargo ile geldi, gelemedi daha doğrusu. ''Geldik yoktunuz.'' mesajını gönderip gittiler. Amazon'a şikayet ettim firmayı ve Kolay Gelsin gibi firmaların daha iyi olduğunu ilettim. İade istedim ve Amazon, Aras ile konuşup iade isteyeceklerini ilettiler. Aras ile vereceğinize direkt iptal edin siparişi daha iyi dedim. Onların ayaklarına kadar gidip ürünü almam dedim. Şikayetimi bildireceklerini söylediler.

Kolay Gelsin firmasının müşteri hizmetleri de gayet iyi, sorun neyse çözmek için uğraşıyorlar.
Mesela 1 siparişimde adres kısmında ''asdasdasdsadsadasdas'' yazıyordu. Benim hatamdı.
Amazon, adres değişikliğinin mümkün olmadığını söylemişti. Kargo firmasıyla iletişime geçebileceğimi iletmişti. Başka forumda konusunu da oluşturmuştum, siparişi iptal et demişlerdi. Müşteri hizmetlerine akşam 8'de mail yoluyla yazdım bu durumu, pazar akşamı olduğu için açmazlar telefonu diye düşünmüştüm. Sabah 9'da aradılar adresinizi düzeltelim diye. Sürat-Aras gibi çöplerin müşteri hizmetleri gibi değiller.

Ayrıca eve gelmeden önce 3 kere falan mesaj atıp 1 kere arıyorlar. Bugün adresinize gelecek, 2 saate geliyoruz, 30 dakikaya geliyoruz vs. diye. İstediğiniz gibi değişiklik de yapabiliyorsunuz gelen mesajdaki linke tıklayarak. Bugün gelmesin şu gün gelsin, şu komşuma gelsin, zile basma, şunu yap, bunu yap diye.

Bayağı övme yazısı oldu, ben 100'den fazla siparişimde 1 tane sorun yaşamadığım için yazabileceğim olumsuz bir deneyimim yok.

Konu, geçen senenin konusu.

19 Temmuz gecesi sipariş verdim. 20 Temmuz'da kargoya verildi. Sözde tahmini teslimat tarihi bugün fakat herhangi bir bilgilendirme yok. Şuan operasyon merkezinde gözüküyor. Eğer arkadaşların dediği gibi ise ben de Bursa'da oturuyorum ve buraya en azından 2 gün içinde gelmesi gerekirdi. Fakat şuan müşteri hizmetlerini 15 dakikadır bekliyorum fakat hala açan kimse yok. Belki benim yaşadığım "istisna" denebilir ama sonuçta bu başıma geldi. Eğer gün içinde gelirse görüşümü 1/10 dan 4-5/10 yapabilirim. Çünkü herhangi bir bilgilendirme mesajı/sms dahi gelmedi. Ne satın aldığım(Tebilon) yerden ne de kargo şirketinden.

Ve şunu da ekleyeyim. Amazon'dan da soğutucu sipariş verdim. Yurt dışından gelecek. Tahmini teslim için 31 Temmuz deniyor. İki siparişimde kolaygelsin ile gelecek.

Geri
Yukarı