Koleje gitmenin dezavantajları nelerdir?

Hocam imkan olsa giderim ama imkan yok zaten o yüzden Koleje gitmek istiyorum

Kesinlikle katılıyorum zaten bir sebep de bu gitmek istememin

Hocam benim koleje karşı şüphem aslında genel olarak ortam yukarı da bir arkadaş ta demiş zaten okula gitmeye meyilli olmayan çocukları gönderiyorlar diye yani o kadar para verip gidip öyleleriyle aynı ortamda bulunmak istemem.
Hocam dediğim konu kolejden koleje değişiyor vasat bir kolejde 2 yıl geçirdim aynı ilde TED koleji vardı ve benim durumumla apayrıydı gerek sosyal gerek akademik çok daha başarılı bir kolejdi ve pahalı olduğu içinde sadece lise diplomassı olsun diyede göndermiyordu veliler.

11. sınıfım, devlet okulunda okuyorum. Bilenler bilir ortam felaket kötü, 2 senedir buradayım ama artık burada kalmak istemiyorum. Bu yüzden koleje gitmek istiyorum. Size sorum şu, kolejin kötü yanlarını gidenler varsa söyleyebilir mi?

11 ve 12. sınıfta özele geçtim ve bence eğitim hayatımda yaptığım en mantıklı hareketti. Akadamik olarak başarı isteğin varsa düzgün bir okul seçip gidersen çok rahat edersin. Hocaların ilgisi alakası bazı saçma disiplin mevzularının ortadan kalkmış olması ve en önemlisi de zaman kazancın çok rahatlatıyor. 11 ve 12. sınıfta devlet okulu+ dershane yapan arkadaşlarım inanılmaz yoruluyordu sadece yol mevuzusu bile çok etkiliyor. Bence mantıklı bir karar ekonomik olarak durumun yetiyorsa.

Hocam özel okulların olması gereken özellikleri yalnızca büyük şehirlerde gerçekleşiyor. Diyelim bir dans türü öğrenmek istiyorsun eğer okul gerçekten özel okulda o hocayı sana bulmalı. Büyük şehirlerde çoğu okul dahi bunu yapamazken küçük şehirlerde asla mümkün değil. Bunları yapabilen bir özel okul olmadıkça devlet okulu her bakımdan daha iyi bir seçenek.

Geri
Yukarı