Kollarımı düzleştiremiyorum

elquez

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bundan 3 gün önce 3 kilogramlık dambıllarla 250 kere hammer curl yaptım. 1 gün sonra kolum ağrımaya başladı ve 2 gün sonra kolumu aşağı doğru açamaz hale geldim. İki kolum da 90 derecede kalıyor aşağı indiremiyorum. Ne zamana düzelir, daha hızlı düzelmesi için ne yapmalıyım?

@elquez

16 yaşındayım 188 boyum var 82 kiloyum, futbolcuydum futbolu birkaç ay önce bıraktım gyme başlayacağım, tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim.

Hammer curlu 250 kere aralıksız yaptım, yapmamın sebebi bakalım ne kadar yapabiliyorum diye ama 250'den sonra acıya katlanamadım ve bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa yaptıysan kasların uzun süredir çalışmadığı için ilk ağrısı giriyor. Bende ilk başladığım da öyle olmuştu ama senin kadar zorlamadım. Bir hafta falan aynı ağrı devam etti kolumu açamamıştım sonrasında geçmişti. Isınmadan o kadar yoğun çalışmanıza gerek yok.

Alışık olmadığından olabilir. Yeni başlayanlarda normal bir durum. Düzelene kadar üst vücut çalışma, yeterli miktarda proteinini al, uykuna dikkat et yeterli şekilde dinlen ve son olarak soğuk duşta hafif rahatlatabilir. Bir de kol çalıştığın zaman antrenman sonunda bicepslerini iyice esnet, gerdir.

Geri
Yukarı