Koltuk Isıtma Minderi İncelemesi

Ercan OZAN

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba;

Malum kış mevsimi geliyor ve motor ısınana kadar haliyle üşümemek için bir koltuk ısıtıcı aldım. Daha öncede 2 sene kullanmıştım ve memnun kalmıştım.

Isıtıcıyı bir koltuk kılıfı gibi lastikleri sayesinde koltuğunuza sabitliyorsunuz. Isıtıcı hem sırt kısmınızı hemde oturma yerini oldukça güzel ve hızlı bir şekilde ısıtıyor.

IMG_20191018_173607.jpeg

Merak ettiğim bir şeyde bu ısıtıcının aracın aküsüne ne kadar yük bindirdiğiydi. Bu nedenle ölçüm yapmak istedim. Ayrıca "Low" ve "High" seçeneklerinin gerçekten fark yaratıp yaratmadığını da denemek istedim. Testlerimde "Low" kademesinde 2.6 Amper, "High" kademesinde ise 3.1Amper güç çekiyor. Bu da demek oluyor ki araçlarımız da bulunan 1 adet ön far halojen ampulün yarısı kadar enerji harcıyor.

IMG_20191018_172041.jpeg

IMG_20191018_172054.jpeg

Watt olarak ise 36watt güç çekmiş oluyor. Isıtma sıcağını ölçemiyorum çünkü ısıtıcıya sadece oturduğunuz bölge siz ağırlıkla baskı yaptığınızda ısınıyor yani boş bir yerini el ile kontrol ettiğinizde herhangi bir sıcaklık hissedemiyorsunuz. Açıklamalarda ise "Low" kademesinde 45°C, "High" kademesinde ise 60°C sıcaklık verdiğini belirtmiş. Tahminime göre bu değerler de doğru.

Ürün kalitesi ise oldukça yeterki bence, kış günlerinde araç içi ısınana kadar oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Bence reklama girmez bana da yazarsanız bakayım bir..
Hocam stokta kalmamış görünüyor takip edin belki tekrar stoğa girer.

Bunun prizli olanı varsa benim evdeki koltuğumda da kullanmak isterim :D
Hem priz hemde çakmaklık girişlilerde oluyor.

Ercan Bey merhaba elimde 2 adet muadil minder ısıtıcı ve 2 ürünü aynı anda anahtarlamak istediğim bir on off buton var fakat verdiğiniz değerler üzerinden hesaplarsak 2 ürün aynı anca çalışacağı için 6 amperlik bir yük oluşacak. Bu akım elimdeki butonu yakar mı acaba ürün linki aşağıdadır.

Ercan Bey merhaba elimde 2 adet muadil minder ısıtıcı ve 2 ürünü aynı anda anahtarlamak istediğim bir on off buton var fakat verdiğiniz değerler üzerinden hesaplarsak 2 ürün aynı anca çalışacağı için 6 amperlik bir yük oluşacak. Bu akım elimdeki butonu yakar mı acaba ürün linki aşağıdadır.

Problem olacağını düşünmüyorum ama ilk bağladığınızda en azından el ile sürekli kontrol edip ısınma olup olmadığına bakmanızı öneririm.

Geri
Yukarı