Kolumda bir şey mi var?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sol kolum mesela bir dolu su bardağı tutarken titriyor ve zorlanıyorum. Elimi yukarı kaldırınca da garip bir şekilde kaslarım titriyor. Kötü bir şey olmuş olabilir mi?

O bazen bana da oluyor. Yetersiz ve düzensiz beslenme + yorgunluk olabilir. Yemek yiyip uyuduktan sonra düzeliyordu bende. Ağırlık kaldırdıysan da olabilir. Tabi bunlar benim başıma gelenler.

Yakın zamanda kas dokuna zarar verecek bir şey yaptıysan, mesela ağırlık kaldırmak olur, uzun uzun ev işi yapmak olur veya tırmanmak gibi, ve sonra yeteri kadar dinlenmediysen olabilir. Sütü taşırken hiç kaldır indir yaptın mı ?

Yakın zamanda kas dokuna zarar verecek bir şey yaptıysan, mesela ağırlık kaldırmak olur, uzun uzun ev işi yapmak olur veya tırmanmak gibi, ve sonra yeteri kadar dinlenmediysen olabilir. Sütü taşırken hiç kaldır indir yaptın mı ?
Çok yaptım. Yokuş bile çıktım onunla.
Genelde ağır bir şey taşıyınca aynı his bana da oluyor.
Dinlendim biraz şimdi rahatladı.

Bana bir kere ortaokulda olmuştu aynı şey. Kalemi tutarken bile zorlanıyordum. Resmen koluma yeterince güç gitmiyordu. Hiçbir ağırlık kaldırmamıştım veya tetikleyecek bir şey yapmamıştım. Eve gidip uyuyana kadar devam etti bu sorun. Yemeği sol elimle yedim falan. Sabah olunca geçmişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı