Kombi hakkında bilinmesi gereken şeyler nelerdir?

Oakenshield

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün ilk defa kombiyi açtım. Sıcak suyu 45 derece petekleri de 30 derece yaptım. Petekler 30 un altına inmiyor zaten. Şimdi bir kaç sorum olacak. Tek yaşıyorum. Su kısmında eco modu var açmalı mıyım? Bazen 24 saat evde olmuyorum o günler evden çıkmadan önce kombinin şartelini mi indireyim? Bir de 30 derece 30 m2 bir oda için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün ilk defa kombiyi açtım. Sıcak suyu 45 derece petekleri de 30 derece yaptım. Petekler 30 un altına inmiyor zaten. Şimdi bir kaç sorum olacak. Tek yaşıyorum. Su kısmında eco modu var açmalı mıyım? Bazen 24 saat evde olmuyorum o günler evden çıkmadan önce kombinin şartelini mi indireyim? Bir de 30 derece 30 m2 bir oda için yeterli olur mu?
30 derece altı petekler otomatik kapanır. Eco mod açık kalsın. Sadece açma kapama tuşundan kapatsan yeterli olur.

Bosch condens 1200W - 28kW tam yoğuşmalı kombi.

@XattacKeR

Bir sorum daha var şimdi kombiye en yakın petek açılmalı mi? Bir de petekler de 2 vana var. Üstteki ve alttakini neye göre açayım sonuna kadar mı açmalıyım?

Basınç saatinde ibrenin 1 ile 2 arasında olduğunu kontrol edin, su 1'in altına düştüyse su eklemesi yapın.

30m2 için en düşükte yanması yeterli olabilir. Ben Ankara'da şu an en düşük 30 derecede yakıyorum 150 M2 ev için yeterli oluyor. Tabi havalar da çok soğudu diyemiyorum. Hava ne kadar soğuk olursa dereceyi ona göre artırmak gerekebilir.

Eve geliş saatiniz saat 17'den sonra olacaksa kombinin gün boyu en düşük derecede yanması iyi olabilir. Çünkü soğuk evi ısıtmak epey vakit alabiliyor. Gün boyu yanmasın dersen tek yaşadığınız için kar soğuğu olmadı günler için elektrikli ısıtıcı tercih edilebilir. En azından ev ısınana kadar sizi ilk soğuktan koruyabilir.

Şalterden kapatmadan önce kombi üzerinden kombiyi kapatabilirsiniz. Şalteri uzun süre eve gelmeyeceğiniz seyahetlerinde kapatabilirsiniz.

Bosch condens 1200W - 28kW tam yoğuşmalı kombi.

@XattacKeR

Bir sorum daha var şimdi kombiye en yakın petek açılmalı mi? Bir de petekler de 2 vana var. Üstteki ve alttakini neye göre açayım sonuna kadar mı açmalıyım?
ben şahsen evimde oda termostatı kullanıyorumbu bana faturada ortalama %30 tasarruf sağlıyor. 30 m2 bir ev için kombinin 30da yanması gayet ideal fakat evde çok durmuyorsanız bence eve gelincede açabilirsiniz sonuçta küçük bir alan çabucak ısınacaktır.

Geri
Yukarı