Kombi tahliye vanası nasıl kapatılır?

arslankaan99

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Freelancer
İyi geceler herkese. Yeni eve taşındık fakat duş alamıyorum sebebi ise kombi. 2-3 sorunu vardı çözdüm fakat en son içindeki fazla suyu tahliye ederken vana açık kaldı, kapatamıyorum su verince tekrar tahliye vanasından dışarı çıkıyor.
  • Kombi marka ve modeli: Baxi Luna 240 Fi

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla su 1.5 bara düşene kadar atmasılazım şebeke suyunu kapat kombinin su basmasın kombiye veya şohben mi var geri basıyor suyu onlarında vanalarını kapat ve kalarofer donusu ac su gıtsın peteklere

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_20191216_222212.jpg
    IMG_20191216_222212.jpg
    712,6 KB · Görüntüleme: 440
tamam o boşaltma 1.5 barı gecmıs peteklerden hava alma yerınden su akıt bar dussun ordan su atmayı kesecek mavı tusuda sag tarafa cevır su sesı kesılsın veya onun hızasındakı vanayı kapat sebeke suyundan su basıyor

tamam o boşaltma 1.5 barı gecmıs peteklerden hava alma yerınden su akıt bar dussun ordan su atmayı kesecek mavı tusuda sag tarafa cevır su sesı kesılsın veya onun hızasındakı vanayı kapat sebeke suyundan su basıyor
Hocam tahliye vanasından su atmıyor zaten. Basınç vanası açılıp kapanıyor onda sıkıntı yok basınçta sıfırda ancak tahliye vanasını kapatamıyorum ne kadar zorlasamda açılıyor fakat kapanmıyor.

Arasına pislik girmiş olabilir, ya da yayı bozulmuştur. Bar yüksek ise, peteğin birinden fazla suyu akıtın tornavida ile. Peteğin hava alma purjörü varsa onla yapabilirsiniz. Su basıncı 1 ila 1.7 bar yapın. hala kaçırır ise 0.9 kadar düşürün.

Vana hala akıtıyorsa servis değiştirmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı