Kombi ve peteklerin suyunun değişimi

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Kombi ve peteklerdeki suyu temizleme amaçlı değiştirmek istiyorum, internette her petek için ayrı ayrı vana takıp kombiden petek giriş vanasını kapatıp doldurma vanasını açtıklarında petek üzerinden su gelerek temizlemesini yapıyorlar.

Ben istiyorumki su giriş vanasını açıyım ve sistemdeki su komple dönerek tahliye ediyim, yani sonuçta bu sisteme bi su girişi var birde çıkışı var ben sürekli ana yerden su yollayarak çıkışından su nasıl alabilirim. İlla ki petek deki dönüş vanasını sökmem mi gerekli?

Genelde banyodan tahliye edebilirsiniz. Sistemi tamamen temizlemek isterseniz bunun için sirkülasyon yapabilecek bir cihaz bağlamak gerekir. Kendi imkanlarınızla uygulamak çok zor ya da imkansız sayılır. Su bas, banyodan tahliye et şeklinde bir döngü yapılabilir belki ama kir çözmez, boşa su israfı yaratır.

@Akif Kombinin yanma odası diyebilirim. Orada da ister istemez toz ve kurum birikimi oluyor. Baca ve boiler temizliği yapılırsa kombi daha verimli çalışacaktır. Sürekli yaptırmak gerekli değil ama uzun aralıklarla yaptırmak fayda sağlar.

Çok bir şey yapılmadı orada. Kombinin dış kasası açıldı bezle biraz tozunu aldı diyebilirim. Yüzeysel yani. Bir de filtresi varmış ufak onu temizledi.

Ayrıca kombinin aşağıda kombilerden giden dönen suyu filtreleyen bir filtre var kurum pas (peteklerin içinden kopan parçalar) doluyor o da suyun geçişine etkisi olur onu da söküp temizleyebilirsin.

@Akif Yapacaklarını yapmışlar yine. Evet toz da alınır ama iyice boiler temizliği yapılmalı. Ateşlemeye bakılmalı ve gerekliyse genleşmeye hava basılmalıydı. Baca akışı da kontrol edilmeli. Verdiğiniz ücrete göre hizmette çok sorun yok ama tam bakımın kapsamı büyük.

Geri
Yukarı