Kombi Yanmadığı Halde Petekler Sıcak

Aaaapşu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kombinin petek derecesi sıfır olmasına rağmen peteklerde sıcaklık var. Bu neden oluyor? Sabah kalktığımda dedim bu ev neden böyle sıcak ve bir baktım ki petekler yanıyor. Öyle ağam şağam yanmıyor ama gene de sıcaklık var. Sizce sebebi ne olabilir? Neler yapmalıyım? Kombi markası Vaillant.
vaillant-turbo-tec-pro-vuw-tr-202-3-3-hermetik-kombi_yorumbudurcom.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli ki kombide bir sıkıntı var, doğazgaz sayacını kontrol edersen metreküp değerinin arttığını da göreceksindir büyük olasılıkla. Murat hocanın söylediği gibi aç - kapa yöntemini denemekte fayda var.

Servisi çağırın kısacası. Peteklerin doğal olarak çıkabileceği sıcaklığı az çok bilirsiniz zaten, bu havalarda direkt olarak soğuk hissettirir petekler, ılık - sıcak olması için çalışması gerekir.

Belli ki kombide bir sıkıntı var, doğazgaz sayacını kontrol edersen metreküp değerinin arttığını da göreceksindir büyük olasılıkla. Murat hocanın söylediği gibi aç - kapa yöntemini denemekte fayda var.

Servisi çağırın kısacası. Peteklerin doğal olarak çıkabileceği sıcaklığı az çok bilirsiniz zaten, bu havalarda direkt olarak soğuk hissettirir petekler, ılık - sıcak olması için çalışması gerekir.
Su kısmı açık, petek kısmı kapalı olmasına rağmen peteklere elleyince ısındığını hissediyorsun sayaçta işlemeye devam ediyor bu yüzden şalteri indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 yollu motorlu vananızda problem var hocam değişmesi gerekli. Bu aletin işlevi sıcak su ihtiyacınızı karşılarken peteklere su göndermeden eşanjörün içinde dolaştırmak suyu. Fakat sizin bu parça arızalı olduğu için sıcak su temin etmek istediğinizde aynı zamanda peteklerde de sirkülasyon olması. Geçici çözüm olarak peteklere giden ve dönen suyun vanasını kesebilirsiniz. Kalın borulardaki vanalar.

Arkadaşlar aynı problem benim kombimde mevcut servis çagıracagım fakat başka bir problemi daha var, kombi sürekli çalışır halde yani nasıl söylemeliyim tam olarak bilmiyorum, aralıklarla ateşleme yapıyor diyebilirim. Kombi eski, çözüm olarak degiştirmeyi düşünüyorum, fikirleri olan var ise paylaşabilir. kombi öneriside alabilirim.

Ben çağırdın bu arıza olduğu zaman bu kombi üç yollu vanamı ne varmış servisci adam parça değiştirmedi biraz uğraştı, gittiği yere kadar gitsin dedi. Sadece gelme parası aldı. Yaklaşık 1.5 sene olmuş konuyu açalı hala bozulmadı çalışmaya devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı