Kombinin Beyni Yanar mı?

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar evdeki kombimiz bozuldu.

Bir türlü ateşleme sistemi devreye girip çalışmaya başlamıyordu.

Teknik ekip çağırdık, resmi servisi değil. Adam geldi baktı açtı içini falan. Bunun beyni yanmış, onu değiştirmek lazım. 320 TL dedi.

Böyle bir beyin yanması olayı var mı kombilerde, bir de bu kadar pahalı mı bunu tekrar çalışır hale getirmek?

Yoksa ayak üstü kazıklandık mı? Adam aldı kombiyi gitti.

Adam kombiyi aldı. Vay anam vay. Bizim de kombi sıkıntılıydı. Adamlar gelip gidip parça takıyorlardı. En sonunda kombiye biz bakalım diyip alıp götürdüler. Sonra bir daha gelmediler. Teknik servisin firma ile anlaşması bitmiş olabiliyor. Bir dahaki sefere müşteri hizmetlerinden teknik ekip isteyin.

Birde resmi servis çağırıp baktırın, işinizi garantiye alın demek isterdim ama adam kombiyi götürmüş.
Benzerini Demir Döküm kombide yaşadık, 300₺ civarı bir masraf çıkmıştı. Genelde bu sorunun sebebi sürekli ısınan kartın lehimlerinin tıpkı ekran kartlarında olduğu gibi ısına soğuya artık özelliğini yitirip fiziksel sorunlara yol açması olabiliyor.

Bu arada benim işlemde sadece kombi değil içinde yer alan kart söküldü, hatta adam kartı gösterip durumu izah bile etmişti, ardından yeni kart gelene kadar mevcut kartı yerine takmıştı.

Merhaba arkadaşlar evdeki kombimiz bozuldu.

Bir türlü ateşleme sistemi devreye girip çalışmaya başlamıyordu.

Teknik ekip çağırdık, resmi servisi değil. Adam geldi baktı açtı içini falan. Bunun beyni yanmış, onu değiştirmek lazım. 320 TL dedi.

Böyle bir beyin yanması olayı var mı kombilerde, bir de bu kadar pahalı mı bunu tekrar çalışır hale getirmek?

Yoksa ayak üstü kazıklandık mı? Adam aldı kombiyi gitti.

Genellikle voltaj dalgalanmasından kaynaklanır. Kombinin içerisin de ufak bir cam fanusun için de ince bir tel var. O sigortası oluyor. Yaptırmadan önce onu kontrol etseydiniz keşke bazen sigorta atıyor 10 TL'lik bir masrafı var iken beyni yanmış diyebiliyorlar. Eğer ki sigorta atmamış ise beyni yanmış olabilir. Bu durumda 320 TL normal bir ücret.

Bu arada eğer arızanın voltaj dalgalanmasından kaynaklandığını düşünüyorsanız bölgenizde bulunan elektrik üreticisine dilekçe yazıp verdiğiniz ücreti geri alabilirsiniz.

Yanabilir elbette. Benim de başıma gelmişti. Pahalı bir iş.

Evet yanar, ve pahalıdır. Benim de başıma gelmişti.

Ayrıca servisin yetkilisi özeli olmuyor pek, hepsi fiyat olarak geçiriyor. :)

İşinin ehli mi, işini iyi yapıyor mu ona bakmak lazım bana göre. (y)

(Tabiiki garantisi varsa yetkili servise vermek lazım, o ayrı)

Teşekkürler arkadaşlar mesajlar için. Garantisi yok kaç senelik kombi zaten. Artık yapacak bir şey yok vereceğiz o zaman parayı paşa paşa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı