Kompakt makine için tavsiye

Quertiq

Hectopat
Daha fazla  
Amatör bir şekilde kendi halimde fotoğraflar çekmek istiyorum genelllikle manzara, zaten telefondan da elimden geldiğince çekiyorum. Bu aralar biraz heveslendim 2. el ilanlarına bakmaya başladım, bir arkadaşımda Nikon coolpix L310 varmış bir sıkıntısı yoksa 1500-2000 civarına anlaşırız. Herhangi bir öneriniz var mıdır fotoğraf makinesiyle ilgili veya başka modellere bakmalı mıyım? Yeni başlayan biri için fotoğrafçılıkla ilgili tavsiyelerinize de açığım.

Nikon coolpix L310 için 1500-2000? Olmaz o iş hocam yapmayın ayrıca neden kompakt? Kompakt makineler günümüz için artık yeterli değil zamanındada yeterli değildi çektikleri fotoğraflar Full JPEG zaten ve işlemeye geçtiğiniz zaman cidden Lightroom gibi yazılımlar ile bir kurgu atılmıyor atılsa bile zar zor atılıyor oda herhalde kalitesiz bir JPEG olması ve bit değerlerinin düşük olduğu için olsa gerek ve piyasadan hızlı yok oldular zaten kala kala bu Ultra Zoom kompakt makineler kalmıştır Nikon P900-P1000 vesaire, ayrıca çekeceğiniz fotoğraflarda sizi öyle anım şanım tatmin etmez, bütçenizi ufak arttırıp bir amatör DSLR ile başlayın işe ona göre tekrardan bir öneride bulunabiliriz.

Amatör bir şekilde kendi halimde fotoğraflar çekmek istiyorum genelllikle manzara, zaten telefondan da elimden geldiğince çekiyorum. Bu aralar biraz heveslendim 2. el ilanlarına bakmaya başladım, bir arkadaşımda Nikon coolpix L310 varmış bir sıkıntısı yoksa 1500-2000 civarına anlaşırız. Herhangi bir öneriniz var mıdır fotoğraf makinesiyle ilgili veya başka modellere bakmalı mıyım? Yeni başlayan biri için fotoğrafçılıkla ilgili tavsiyelerinize de açığım.
İkinci elde daha geçen aylarda 1000 TL'ye Nikon P100 aldım Tripod ve çantasıyla beraber, Nikon L310'un maks. ederi 500 TL'dir, bence hiç alınmamalı onun piliyle uğraşılmaz, Kompakt Nikon alacaksanız en azından 3k gözden çıkarıp P500 ve üzeri alınmalı.

Geri
Yukarı