Komşu Telefon Kutusuna Kablo Çekti

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar üst katta oturan komşumuz ev telefonları olmadığı halde apartmandaki telefon kutusuna evinden (apartman içinden) kablo çektirtti. Kablonun ucunu telefon kutusunda ki renkli kablolarla birleştirtmiş elektrikçinin birine. O bağlayan komşunun ev telefonları yok bilindik komşu oradan biliyorum. Ev telefonları olmadığı halde telefon kutusuna kablo çekerek nasıl internet kullanırlar ? Aklıma şu sorular geldi. Acaba bizim veya diğer komşularınkine mi bağladı yani telefonlarına. O kutu ev telefonu kullanan komşuların telefon kutusu sonuçta. Kısacası böyle birşey olabilir mi bizim veya diğer komşuların telefonuna kablo bağlayarak internet çekmiş olabilirler mi ?

Vatandaşlık görevinizi, bu kişiyi ihbar ederek yapabilirsiniz.:)
Büyük ihtimalle sizin ya da komşunuzun hattı üzerinden alıyordur.

Zannetmiyorum. Sonuçta o telefon hattına kayıt yaptıracak ve hat sahibinin bilgileri gerekiyor.
Kabloyu çekerken annem kadına sormuş emin olmak için, kadın ev telefonu yok demiş. Kayıt yaptırmak için ev telefonları olması gerekmez mi ?

Arkadaşlar yani şimdi kaçak mı kullanıyor yoksa yasal mı ? Benim anlamadığım eğer bu yasal ise bu kadının ev telefonu olmadığı halde nasıl net çekiyor o zaman ?

Arkadaşlar yani şimdi kaçak mı kullanıyor yoksa yasal mı ? Benim anlamadığım eğer bu yasal ise bu kadının ev telefonu olmadığı halde nasıl net çekiyor o zaman ?
Eğer yalın net kullanıyorsa herhangi bir telefon numarasına gerek yok sadece kablo yeterli olur. Yani her şey yasal.

Alt komşumuzda ev telefonları olmadığı halde internet kullanıyor ama apartmanın telefon kutusuna kablo çekmediler o nasıl oluyor peki ?
İnan kendi kendime gülüyorum şuan. :LOL: Önceden çekili bir kablo olabilir. Bir zamanlar ev telefonu kullanmışlarsa o kablo hala iş görüyordur.:) İmkansız olan şey sizin telefonu kullanması olur, çünkü sizin adınıza kayıtlı olan numaraya kendi adını verip internet bağlatamaz.(y)

Toshiba satellite p755 10j leptopum var ekran kartı NVIDIA® GeForce® GT 540M ekran kartı mevcut ve ben bunu yükseltmek istiyorum konuyla ılgılı bilgi verebilirmisiniz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı