Komşudan VDSL kablo çekmek yasak mı?

Furkan Ertem

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir, Konak
Selamlar, bizim bina 4 katlı. Anneannem tek katlı alıp 3 kat çıkmış. Ancak ilk 2 katta 75 Mbps altyapı varken bizim en üstteki 2 katta herhangi bir altyapı bulunmamakta. Şimdi, ben 2. kattaki komşudan kendime VDSL kablo çeksem. Bu legal midir? Ortak İnternet falan değil, her şey kendi adıma olacak ancak altyapı yok. TürkNet'i arayıp sordum ancak bana "2. kata kurulum yaparız, siz de elektrikçi yardımı ile kendi dairenizdeki modeme bağlarsınız.", Tarzı bir şey dediler. Tam anlayamadım, her neyse böyle bir şey yapmak yasak mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Binanın aşağıdaki kutuya kablo çekerseniz siz kullanabilirsiniz. Eğer 2.kattaki kişi internet kullanmıyorsa bunu yapabilirsiniz. Ortak internet kullanmaktan bahsedersek o kesinlikle legal birşey değil.

Selamlar, bizim bina 4 katlı. Anneannem tek katlı alıp 3 kat çıkmış. Ancak ilk 2 katta 75 Mbps altyapı varken bizim en üstteki 2 katta herhangi bir altyapı bulunmamakta. Şimdi, ben 2. kattaki komşudan kendime VDSL kablo çeksem. Bu legal midir? Ortak İnternet falan değil, her şey kendi adıma olacak ancak altyapı yok. TürkNet'i arayıp sordum ancak bana "2. kata kurulum yaparız, siz de elektrikçi yardımı ile kendi dairenizdeki modeme bağlarsınız.", Tarzı bir şey dediler. Tam anlayamadım, her neyse böyle bir şey yapmak yasak mıdır?
Doğrudan genelde en alt katta olan kutudan kendinize kablo çekin.

Pekâlâ, gerekli kabloyu nereden alabilirim? Montajı elektrikçi yapacak. Ha, bir de Türknet arayıp konuştum, eğer kendi evinize kablo çekerseniz direkt size gelip kurabiliriz dediler. Peki bu işlem ortalama kaç gün sürer, yani bu kablo çekme işlemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı