Komşumla karakolluk olduktan sonra daha çok ses çıkarmaya başladılar

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
Üst katımda yaşlı insanlar oturuyor. Torunları geldiğinde bana evi zindan ediyorlar. Aralık ayında 2 hafta boyunca zıplama seslerinden bunaldım, birkaç kez duvara vurdum fakat fayda etmedi. Bende çok takılmıyordum, sürekli yaşamadığım bir problem değil, ondan laf etmedim. Ocak ayının başında tekrardan geldiler, geldiklerinden beri oturduğum yerde deprem oluyormuş gibi titreme hissediyordum ve başımda bir at depar atıyordu. İlk başta duvara vurdum düzelmedi fakat ayın 8-9'unda sinir krizi geçirdim; bağırdım, küfür ettim, duvara vurdum hiç fayda etmedi. Ben sabredeyim zaten giderler yakında dedim fakat durum değişmedi. Ayın 23'ünde annem konuşmaya gitti, binadaki başka birini suçladılar, o kişinin gürültü yapmadığını biliyoruz. Fakat üzerine gitmedik en azından, bilmiyorduk demezler dedik. O gün normalden daha beter gürültü oldu. Sonraki gün ben kapılarına gittim sorunu anlattım. Onlarda işte yazın 23-24'te balkonda sigara içip konuştuklarından insanlar uyuyamıyordu. Ailemde uyarmış fakat o konu nasıl rahatsız ettiyse onları o konuya getirdiler, işte çocuk tutamıyoruz lafları ettiler, biz yavaş yürüyoruz yan komşudan geliyor deyip geçiştirdiler. Fakat ağzımdan tek kötü kelime çıkmadı, yaşlılar diye saygı gösterdim, biraz azaltsanız bile yeterli dedim aşağı indim. Ben akşam erken yatayım sabah erkenden kalkıp ders çalışırım dedim. Fakat yattıktan 10 dakika sonra gürültü başladı 2 saat yatakta döndüm durdum. En son bağırdım duvara vurdum. Bunu babam duyunca yukarı çıkıp kapılarına vurmuş açmamışlar. Bir süre sonra polis geldi, artık ne anlattılar bilmiyorum fakat karakola gittik orada ailem konuştu olay kapattı. Polisler bizi eve yolladılar.(polisler beni suçlu olarak gördüklerini hissettim) O akşam gürültü hiç olmadı. Gürültü yapan yan komşu değilmiş, bunu belli ettiler. Fakat o günden beri daha sert bir şekilde ve böyle günün farklı saatlerinde bilerek gürültü yapmaya başladılar.

Ben 3 ay sonra İstanbul'a çalışmaya gideceğim için dava yolunu kullanamıyorum. Yani o dava sonuçlanana kadar ben gitmiş olacağım. Polisler ile çözüm bulayım istedim fakat gündüz umurlarında değil. Kapılarına düzgünce 2 kere konuşmaya gittik o da bir çözüm olmadı. Ne yapmalıyım? Ses sistemi bağlayıp aynı rahatsızlığı benim de mi vermem gerekir? Tekrar konuşmaya gideyim dedim fakat bir önceki gittiğimde, kapımıza gelme demişlerdi, ben bu aileye kötülük yapmış biride değilim. 2 haftadır düzgünce ders çalışamadım. Laptop sahibi değilim, kütüphaneye gidip çalışayım da diyemiyorum. (Gideceksem de zaten günde 1 saat yol çekmem lazım. Yakındaki kütüphaneler iyi değil.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bağla sen de subwooferları, aç gece onlar uyurken ordan Mehmet Tekin - Araya Kıstırayım'ı bak gör bir daha problem çıkıyor mu. Şaka yapmıyorum, anca böyle çözersin. 1 geceni de böyle bir yatırıma harcaman lazım. Sonrası kurtuluş. Ha şarkıyı beğenmediysen Sevilla aç.

Henüz ses sistemini almadım. Gürültü ya da ses yapmadım. Fakat devam ettikleri için ailem konuşmaya gitti kapılarına biz yapmıyoruz deyip geçiştirmişler. 4 gündür durum daha kötü bir şekilde devam ediyor. Artık bilerek gürültü yaptıklarını daha anlaşılır bir şekilde yapıyorlar. Fakat bende psikoloji kalmadı diyebilirim. İnsanlar büyük kavgalara girişiyor bu tarz konularda ben olayları büyütüyorlar ya da bu insanlar kavgacı gözüyle bakardım yanılıyormuşum. Gürültüyüde artık gündüz ben evdeyken yapıyorlar. Polisin çözmeyeceği duruma geldi. Umarım kimsenin başına böyle bir durum gelmez. İnsanlar aynı metre kare evlere 2 kat para verip semt değiştiriyor bu insanların mantığıda doğruymuş.

Henüz ses sistemini almadım. Gürültü ya da ses yapmadım. Fakat devam ettikleri için ailem konuşmaya gitti kapılarına biz yapmıyoruz deyip geçiştirmişler. 4 gündür durum daha kötü bir şekilde devam ediyor. Artık bilerek gürültü yaptıklarını daha anlaşılır bir şekilde yapıyorlar. Fakat bende psikoloji kalmadı diyebilirim. İnsanlar büyük kavgalara girişiyor bu tarz konularda ben olayları büyütüyorlar ya da bu insanlar kavgacı gözüyle bakardım yanılıyormuşum. Gürültüyüde artık gündüz ben evdeyken yapıyorlar. Polisin çözmeyeceği duruma geldi. Umarım kimsenin başına böyle bir durum gelmez. İnsanlar aynı metre kare evlere 2 kat para verip semt değiştiriyor bu insanların mantığıda doğruymuş.

Hocam durumunuza gerçekten üzüldüm. Ev alma komşu al atasözü çok doğruymuş.

Alttan pompalı tüfeği daya tavana tek kurşunu bir koy ses mes kalmaz! Şaka maka aynı benzer bir şey benim başıma geldi ama olay ses değil kadın ağlıyordu kocası karısını dövüyormuş. 1 hafta oldu 2 hafta oldu tak etti silahı taktım bele çıktım yukarı.
Saat 8'den gece 2'ye kadar çalıştığım yer zaten Club bodyguard olarak saat genelde 11 gibi geliyorum kafayı koyup yatacağım önceki gün uyumamış oluyorum yatmam gerekiyor. Ağlama sesleri falan polise söyledim kadın şikayetçi değilim diyor olay tak bitiyor karakol bile yok neyse en son dediğim gibi silahı koydum gittim.
Dedim bu kadını bir daha ağlatırsan bende anneni ağlatırım (sıkarım) ben yorgun argın geliyorum eve yatmaya sesten uyulmuyor. Pinekledi abi çekti kapısını kapattı bir daha ses soluk yok.

Evde parti yapın ses sistemi alın.

Geri
Yukarı