Komut Satırı "System 32" Yerine "C:\users\kullanıcı adı" Şeklinde Görünüyor

Tunçbilek

Decapat
İnternette arattım fakat sorunumu tam olarak bulamadım. Buradan yardımcı olunabilir diye tavsiyede bulunuldu. Şöyle ki: Çalıştır'a CMD ya da başka bir komut verdiğimde normalde "c: system32" yolunu göstermesi gerekirken, bende "c: users / kullanıcı adı" olarak gösteriyor ve buraya komut yazsam da işlem geçersiz oluyor. (Komut istemini yönetici olarak çalıştırsam da aynı şekilde oluyor.) Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette arattım fakat sorunumu tam olarak bulamadım. Buradan yardımcı olunabilir diye tavsiyede bulunuldu. Şöyle ki: Çalıştır'a CMD ya da başka bir komut verdiğimde normalde "c: system32" yolunu göstermesi gerekirken, bende "c: users / kullanıcı adı" olarak gösteriyor ve buraya komut yazsam da işlem geçersiz oluyor. (Komut istemini yönetici olarak çalıştırsam da aynı şekilde oluyor.) Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Komut satırında bir alt klasöre inmek için "CD.." komutu kullanılıyor.

Öncelikle yapman gereken ;

- C dizinine inmen için iki kere "CD.." komutunu yazıp C dizinine inmek.
-C dizinine indikten sonra girmek istediğin klasörü açma komutu olan "CD Klasör Adı" kullanman gerek

Örnek Yapıyorum :

C:/>kullanicilar>kullanici>cd.. (alt dizine indik)
C:/>kullanicilar>cd.. (yine alt dizine indik)
C:/>cd windows (windowsa girdik)
c:/>windows> cd System32 (istediğin yere gelmiş bulunmaktayız.)

Yönetici olarak çalıştırsam da aynı şekilde görünüyor.
denedim fakat cd komutunu yazınca da işe yaramıyor

Dosya Ekleri

• {7E426442-235D-43F4-B03F-EBBD4AB94826}.png.jpg
    {7E426442-235D-43F4-B03F-EBBD4AB94826}.png.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 592
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı