Komut sistemi C:\WINDOWS\system32\ olarak başlamıyor

ersincaki

Hectopat
Arkadaşlar Windows 11'de Terminal'i yönetici olarak çalıştırdığımda C:\WINDOWS\system32\ olarak başlamıyor. Terminalden pek anlamadığım için bu konuyu açtım.
İnternette gördüğüm bir videodaki işlemi yapmak istiyorum ama terminali açtığımda bende C:\User\ersin\ olarak başlıyor. Ne yapmam gerek?

Yönetici olarak başlatırsan system32 pathinde açar. Uzun süre terminal kullanan birisi olarak denk gelmedim böyle bir hadiseye.
Dedim ya yönetici olarak çalıştırıyorum diye

O dizine dosya gezgini ile gidip Shift + sağ klik ile terminali o dizinde başlatabilirsiniz. Veya terminal üzerinden "cd" komutu ile istediğiniz dizine geçiş yapabilirsiniz.
Tam olarak nasıl anlamadım.

Arkadaşlar Windows 11'de Terminal'i yönetici olarak çalıştırdığımda C:\WINDOWS\system32\ olarak başlamıyor. Terminalden pek anlamadığım için bu konuyu açtım.
İnternette gördüğüm bir videodaki işlemi yapmak istiyorum ama terminali açtığımda bende C:\User\ersin\ olarak başlıyor. Ne yapmam gerek?

Normal yolla açarsanız Windows kullanıcıya göre açar bu bir hata değildir herkeste böyle yönetici olarak açarsanız terminalin tüm kodlarını aktif kullanabilirsiniz ve bilgisayar sizi System olarak gösterir yönetici olarak çalıştır derseniz sorun hallolucaktır.

1671638020412.png

Örnek resim: Normal başlatma.

1671638055187.png

Örnek resim: Yönetici olarak açma.

Normal yolla açarsanız Windows kullanıcıya göre açar bu bir hata değildir herkeste böyle yönetici olarak açarsanız terminalin tüm kodlarını aktif kullanabilirsiniz ve bilgisayar sizi System olarak gösterir yönetici olarak çalıştır derseniz sorun hallolucaktır.

Eki Görüntüle 1609237

Örnek resim: Normal başlatma.

Eki Görüntüle 1609238

Örnek resim: Yönetici olarak açma.

Böyle olmazsa Windows Powershell ile açıpta deneyebilirsiniz.
Yine yönetici açınız.

1671638345907.png

Yeni konular

Geri
Yukarı