Konfeksiyon işi kurmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

regola5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bu aralar bir iş kurma peşindeyim yalnız pek de bilgim yok. Kiralık bir yer buldum içi bayağı geniş ve kirası sadece 1.000 TL. Ben diyorum ki örnek verecek olursak 5 dikiş makinesi 5 ütü koyup fabrikalardan iş alayım. Çalışan olarak sağımda solumda amcamın çocukları kızları bu işlerde elleri çok hızlı ve sağlamdır. Malzemeler komple yine bana gideri 60 / 70 bin bandında olur muhtemelen. Sizce girilebilecek bir iş mi ya da bu iş ile ilgili tavsiyeleriniz neler olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben istanbul'dan Serdar Yıldız. Yazınızı gördüm ve bir süredir üzerinde çalıştığım projem (ürünler) ile ilgili iş kurmak istiyorum. Ancak sermayem yok. Birkaç kelime ile ifade etmem gerekirse, elektronik, yenilebilir enerji, ihtiyaca yönelik çözümler, uluslararası pazar, bugün ve gelecek, yüksek kar majı, düşük maliyet, ürün çeşitliliği. Gerekli sermaye de yaptığım fizibilite sonucu yaklaşık olarak 40-50 bin bandında. İlk yıl öngörülen ciro 450.000 ile 600.000 tl civarı. Takribi kar 150.000 ile 200.000 tl civarı. Zarar etme ihtimali yok. En kötüyü konuşacak olursak koyduğunuz sermayeyi fazlası ile geri alırsınız ki bu en kötü senaryo ve çok çok düşük ihtimal. Sermayeye karşılık yarı yarıya hisse teklif ediyorum. Proje, pazarlama, iş gücü, mühendislik, belgelendirme gibi konularda herhangi bir sıkıntımız yok. Ürünler de damdan düşme fikirler ile projelendirilmedi, pazar araştırması, (satış rekabet süreklilik fiyat vb) yapıldı. İlgilenir ve detaylı görüşmek isterseniz bana [email protected] mail adresinden veya 05417719779 numaralı hattıma WhatsApp tan ulaşabilirsiniz. Aramanıza cevap vermeyebilirim, rehberimde kayıtlı olmayan numaralardan çağrı kabul etmiyorum. O nedenle WhatsApp tan yazarsanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı