Elektronik tamir işi kurmak

emirhan401

Femtopat
Daha fazla  
Bu yaz elektronik teknikeri olacağım.

Elektronik kartların onarımı konusunda tecrübe edindim. Üniversitede yeterli teorik eğitimi aldım. 4 ay teknik servis ortamında bulundum ve reballing vb. işlemleri tecrübe ettim.

Bildiğimiz mahalle arası RAM tak-sök bilgisayarcılardan çok ekran kartı anakart veya endüstriyel kartların onarımı üzerine profesyonel ekipmanlarla iş kurmak istiyorum.(birkaç yıl tecrübe edinmeye devam ettikten sonra)
Sizce buna değer mi?

Hala emin değilim bu işten, iyi gelir elde edebilir miyim?
Eğer kendi işimi kurma planından sıyrılırsam mühendisliğe geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaz elektronik teknikeri olacağım.

Elektronik kartların onarımı konusunda tecrübe edindim. Üniversitede yeterli teorik eğitimi aldım. 4 ay teknik servis ortamında bulundum ve reballing vb. işlemleri tecrübe ettim.

Bildiğimiz mahalle arası RAM tak-sök bilgisayarcılardan çok ekran kartı anakart veya endüstriyel kartların onarımı üzerine profesyonel ekipmanlarla iş kurmak istiyorum.(birkaç yıl tecrübe edinmeye devam ettikten sonra)
Sizce buna değer mi?

Hala emin değilim bu işten, iyi gelir elde edebilir miyim?
Eğer kendi işimi kurma planından sıyrılırsam mühendisliğe geçiş yapacağım.
Bu tarz bir iş kurmak istiyorsan eğer mahalle arasında olmaman gerekiyor. Çünkü ben bile bir mahalle arasında ki bilgisayarcıya bilgisayarımı teslim etmek istemem. İşlek bir cadde üzerinde küçük dahi olsa bir dükkan açmak fena bir fikir olmasa da maddi açıdan tuzlu olacağı bir gerçek. Bilgisayar ve bu tarz elektronik bileşen tamiri gelecekte unutulacak meslekler arasında yer almıyor. Yapılır mı sorusunun cevabı evet ama işlek bir caddede biraz da reklam vererek yapmanda fayda var. Bunun içinde ciddi bir bütçe gerekmekte

Mühendis olup daha da tecrübe aldıktan sonra iş kurmanı tavsiye ederim
Mühendislik okursam yapacağım işte bana katkısı o kadar fazla olmayacak.

Mühendislik düşüncemin sebebi; tekniker olarak iş bulmak kolay ama maaş açısından yetersiz onlarca yıl çalışanlar var iki asgari ücreti ancak geçiyorlar.
Ama mühendislikte de iyi okullardan mezun olmayınca aynı sıkıntı var.

Cidden ne yapacağımı şaşırdım.

Mühendislik okursam yapacağım işte bana katkısı o kadar fazla olmayacak.

Mühendislik düşüncemin sebebi; tekniker olarak iş bulmak kolay ama maaş açısından yetersiz onlarca yıl çalışanlar var iki asgari ücreti ancak geçiyorlar.
Ama mühendislikte de iyi okullardan mezun olmayınca aynı sıkıntı var.

Cidden ne yapacağımı şaşırdım.
Tamam işte tekniker olarak iş bulup tecrübe edindikten sonra kendi işini yapmanı tavsiye ederim dedim. Öbür türlü şimdi dükkan açsan adamlar sana iş verecek yapamadığın zaman daha kötü olur. Tekniker olup para kazanmak varken(az da olsa) Dükkan açıp batmaktan iyidir.

Mülterinin malına zarar verirsin, geciktirirsin olağan şeyler bunlar.

Ben anakartımı evin yanına açılan yeni bir teknik servise verdim 2 tane 26-27 yaşında eleman bakıyor dükkana 3-4 gündür anakarttan ses soluk yok işlemci pinlerini düzeltip verecekler. Bir daha götürmicem oraya mesela.

Geri
Yukarı