Konsolda 30 FPS vs PC'de 30 FPS

Konsol ve PC'de 30 FPS farklı değil. Oyuna ve nasıl oynadığına bağlı. Bir kere CS gibi bir oyun 30 FPS oynanmaz yukarıda dendiği gibi. Oynanır da rekabetçi oyun sonuçta. Büyük dezavantaj yani. Onun dışında nasıl oynandığı bence en önemlisi. Konsolda oyunu Gamepad ile oynuyoruz. Klavye fareye göre hem çok daha iyi bir deneyim sunuyor hem de o 30 FPS hiç rahatsız etmeden akıyor. Elbette Gamepad de olsa 60 FPS daha iyi bir deneyim sunuyor ancak klavye faredeki gibi 30 FPS rahatsız edici bir hal almıyor. Ben konsol deneyimledikten sonra PC'de de oyunları Gamepad ile oynamaya başladım. Şu an Gamepad ile Forza'yı bile 30 FPS'te oynayabiliyorum. Sabit 30 FPS olması da önemli bir durum. Sonuç olarak konsolda 30 FPS rahatsız etmez. Series X'te 30 FPS kilidi olan oyun çok yok diye biliyorum bu arada. Eski oyunlar öyledir olsa olsa.

Doom gibi çok hareketli oyunlar oynamıyorsanız 30 FPS'e alışabilirsiniz. Doom'da oynanır ama akıcılık açısında pek iyi olmaz.

@Akif PC'de gamepad ile 30 FPS Apex Legends oynamakla, PS4'te 30 FPS Apex Legends oynamak arasında fark yok mu diyorsunuz? Ben inanmıyorum bu dediğinize.

Oyundan oyuna değişir. Hikayeli oyunlarda ve FPS türü olmayan oyunlarda konsol koluyla oynarsan akıcı gelir, fare klavyeyle oynarsan ani sağa sola dönüşler yapacaksın illa ki ve kasıyor hissi verir. Gidip CS:GO'yu fare klavyeyle 30 FPS oyna bakalım :).

@Akif PC'de gamepad ile 30 FPS Apex Legends oynamakla, PS4'te 30 FPS Apex Legends oynamak arasında fark yok mu diyorsunuz? Ben inanmıyorum bu dediğinize.
Yok. Sabit oldukça yok. Input lag, TV/Monitör tercihi işleri değiştirebilir ancak düzgün çalışan sistemlerde arada fark yok.

Geri
Yukarı