Konsollar ile ilgili bilgi ve öneri

GothicBlackMetal

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben konsol almayı düşünüyorum. Fakat hiç bilgim yok. Mesela Xbox One alsam, X ne oluyor s ne oluyor. Veya PS4 almaya kalksam, Slim ne oluyor Pro ne oluyor gibi. Bana bunu ayrıntılı açıklar mısınız? Ve öneri istiyorum sizden. Dijital değil ama kutulu destekleyen bir konsol. Hayalim Xbox One almak ama hangisini, nereden alayım, önereceğiniz siteler var mı? Xbox kötü ise PS4'de olabilir yeter ki kutulu versiyonu olsun. Süslü şeylere takıntılıyım da. :)

Xbox One ilk çıkan modeldir.

Xbox One S bir önceki modelin küçültülmüş halidir ve 4K çıkış destekler(Arayüz ve Film vs.). Ancak oyunları gene 1080p oynarsınız çünkü donanım aynıdır.

Xbox One X donanımı geliştirilmiştir. Destekleyen oyunları daha iyi grafikte ve 4K oynarsınız. Oyun Xbox One X için optimize edilmemişse Xbox One'daki gibi oynarsınız.

Xbox One S(Diskli ve Disksiz olmak üzere iki modeli var.)'in belirli pazarlarda satılan modelinde disk sürücüsü yoktur. Onun haricinde tüm Xbox One'lar disk sürücüsüne sahiptir.

PS4 ilk çıkan modeldir.

PS4 Slim ise küçültülmüş modeldir.

PS4 Pro ise Xbox One X'e rakip olarak çıkartılan konsoldur. PS4'den daha güçlüdür. Destekli oyunlarda daha iyi grafik ve yüksek çözünürlükte oynarsınız.

PS4 modellerinin hepsi disk sürücüsü ile gelmektedir.

İki konsolunda kendine göre avantajları vardır. PS4'e özel oyunlar vardır ve bu oyunlar konsol sattıracak kadar kalitelidir, PS4 Türkiye'de daha fazla satmıştır ve servisi çok yaygındır. Oyunlarını ikinci elde bulmak çok kolaydır. Türkçe oyun sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ancak oyunları çok pahalıdır.

Xbox konsollar nispeten daha ucuzdur. GamePass sistemi ile 30TL~ gibi bir ücrete güzel oyunlar oynanabiliyor.

Ben Türkiye pazarında PS4'ü tercih ederdim.

Xbox One S 1080P oyun deneyimi için idealdir. Xbox One X ise 4K çözünürlükte görüntü verebilir. Tabii bunun için 4K monitör veya televizyon almanız gerekiyor.

PS4 tarafında ise Slim modeli Xbox One S gibi 1080P içindir. Pro versiyonu ise 4K için. Xbox One X'den daha güçsüz bu arada PS4 Pro.

Bir tercih yapmak isterseniz seçiminizi PS4 Slim modeli üzerine yapabilirsiniz. Birçok PS4 özel oyun oynarsınız.

Öncelikle bunu söylemekten nefret ediyorum ama tercihiniz PlayStation olsun çünkü adamların Exclusive oyunları çok güzel be. Bu oyunlar olmasa direkt XBOX derdim ki ben zamanında PS3 değil XBOX 360 kullanıcısıydım, ah güzel anılar.

PS4 Pro daha güçlü bir konsol, FAT dediğimiz konsollar büyük ve ilk seri kasalar oluyorlar. Slim ise FAT kasalara göre daha az yer kaplıyor.

XBOX'ta da ise X konsolları S konsollarından daha güçlü.

Konsollar hakkında çok bilgili değilim, yanlışım vardır belki.

Çok teşekkür ederim. Bu arada satın alabileceğim adreslerin linklerini de verebilir misiniz? Hem PS4 hemde Xbox One için. 1080p ve kutulu destekleyen olsun lütfen. :)
XBOX ın 1080p kutulu oyun destekleyen versiyonları:
burada ise farklı paket seçenekleri mevcut. Kimisinde farklı oyunlar kimisinde ise ikinci kol var paketin içinde, XBOX One S yazanlardan kendine uygun olan paketi seçebilirsin:

PS4 Slim'in ise şimdilik sadece bu paketini bulabildim, dikkat etmeniz gereken attığım XBOX One S'ler 1 TB (1000GB) kapasiteli iken şuan stoklarda sadece 500 GB lık PS4'ler kalmış yani yarı kapasiteli olanları, alırken bunu, paketlerin içindeki oyunları (hangisi ilginizi çekiyorsa) ve ayrıca satılan oyun fiyatlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim:

Anlıyorum, yok problem değil. PS4 olur, Xbox One olur sıkıntı değil. Ama yinede önerilerinize ihtiyacım var. Çünkü hiç anlamıyorum bu konsoldan. Yani öneri derken, 1080p ve kutulu destekleyen Xbox One ve PS4 nereden satın alabilirim, link lazım. :)

Not: Ben yazarken, önerenler olmuş. :) Teşekkür ederim, daha fazla önerilere açığım belki bilmediğimiz farklı sitelerde de vardır. Bilen varsa, lütfen paylaşsın.

Anlıyorum, yok problem değil. PS4 olur, Xbox One olur sıkıntı değil. Ama yinede önerilerinize ihtiyacım var. Çünkü hiç anlamıyorum bu konsoldan. Yani öneri derken, 1080p ve kutulu destekleyen Xbox One ve PS4 nereden satın alabilirim, link lazım. :)

Not: Ben yazarken, önerenler olmuş. :) Teşekkür ederim, daha fazla önerilere açığım belki bilmediğimiz farklı sitelerde de vardır. Bilen varsa, lütfen paylaşsın.
Farklı sitelerden de elbet bulabilirsin ancak sorunsuz bir alışveriş denemyimi için resmi perakende satış kanallarından almanı tavsiye ederim (Vatan, Teknosa, MediaMarkt gibi)
PS4'ün 1TB'lık sürümü:

Yeni konular

Geri
Yukarı