Bilgisayar ile ilgili Daha fazla bilgi edinmek

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,
Yıllardır bilgisayar kullanırım ama ne yazık ki kasada bir sıkıntı çıksa kendim yapacak seviyeye gelmediğimi bu tarz konuların üzerine gittiğimde anladım, yani her konuyu araştırmak lazım ama kendimi en azından diğer kişilere oranla çok yetersiz bir konumda görüyorum. Teknoloji ve Bilgisayar bakımından bu kadar ''cahil'' kalmam canımı sıkıyor, örnek verecek olursak Recep Baltaş çok saygıdeğer ve bilgili bir büyüğümüz. Açıklık getirmek istediğim Youtube üzerinden Technopat kanalında bir video izlediğimde geçen cümlelerden hiç bir şey anlamıyor olmam, yani beni anladığınızı düşünüyorum. Atıyorum Recep Baltaş bir ürünü inceliyor ama incelediği sırada kullandığı terimler cümleler ne kadar hoş olsa da anlamıyorum pek, malum iş hayatı sadece akşamları meşgul olabiliyorum bu tarz şeyler ile. Sizin öneriniz ne olabilir? Kendimi bu konuda çok aciz hissediyorum, elbette öğrenmenin bilgi edinmenin sınırı yok ama nedense bu tarz terimlere cümlelere anlam veremiyorum kavrayamıyorum, çekirdek gpu vs vs.. Daha çok video izliyorum akılda kalıcı olması için onda da başarılı olamadım, en başta dediğim gibi yıllardır bilgisayar kullanıyorum ama kasayı açıp parçaları söküp tekrar takacak konumda değilim. Bana ne önerebilirsiniz? Kitap okurum çok fazla bu alanda bilgi edineceksem önereceğiniz kitap olabilir, veya başka önerilerinizi de bekliyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Saygılarımı sunarım, iyi pazarlar dilerim. :)

Hocam çok uzun sürmez mi bu dediğiniz, ama listeme ekledim eminim faydası olacaktır.. :)

İlk başlarda uzun sürecektir ama bir kelimeyi öğrenirken diğer kelimere alt yapı oluşacak ve bir süre sonra çoğu şeyi kendiniz çıkartacaksınız. Zaten bir video da maksimum 4-5 terim olur bilmediğiniz, her terime 2 dk. ayırsanız ekstradan 10 dk. vakit harcarsınız diye düşünüyorum. Tabi bunlar teori en iyisi pratik yapmak, kolay gelsin :)

Hocam anlamadığıniz bir konuyla ilgili makale okuyun çünkü makalede hem konuyla ilgili bilgi sahibi hem başka konularla ilgili bilgi sahibi olursunuz.

Ben daha bilgisayar nedir bilmez iken Recep Baltaş, bu işte çalışıyordu.

Elbet bilmesi normal bir durum. Ama o nosol boloyor, bon bolmoyorom diye ağlamaya gerek yok. İnternet var ve sende öğrenebilirsin.

Bende PS konusunda 3-5 bilgi biliyorum. 1500'e yakın mesajım sadece Oyun Konsolları bölümünde mesajım var. 3 yıldan beri PS3 alıp sattım. Kırdım, yabancı forumlarda dirsek çürüttüm :) Araştırdım, okudum. Başımdan geçenlerden ders çıkarttım. Bu sayede 1500 mesaj attım.

Selamlar,
Yıllardır bilgisayar kullanırım ama ne yazık ki kasada bir sıkıntı çıksa kendim yapacak seviyeye gelmediğimi bu tarz konuların üzerine gittiğimde anladım, yani her konuyu araştırmak lazım ama kendimi en azından diğer kişilere oranla çok yetersiz bir konumda görüyorum. Teknoloji ve Bilgisayar bakımından bu kadar ''cahil'' kalmam canımı sıkıyor, örnek verecek olursak Recep Baltaş çok saygıdeğer ve bilgili bir büyüğümüz. Açıklık getirmek istediğim Youtube üzerinden Technopat kanalında bir video izlediğimde geçen cümlelerden hiç bir şey anlamıyor olmam, yani beni anladığınızı düşünüyorum. Atıyorum Recep Baltaş bir ürünü inceliyor ama incelediği sırada kullandığı terimler cümleler ne kadar hoş olsa da anlamıyorum pek, malum iş hayatı sadece akşamları meşgul olabiliyorum bu tarz şeyler ile. Sizin öneriniz ne olabilir? Kendimi bu konuda çok aciz hissediyorum, elbette öğrenmenin bilgi edinmenin sınırı yok ama nedense bu tarz terimlere cümlelere anlam veremiyorum kavrayamıyorum, çekirdek gpu vs vs.. Daha çok video izliyorum akılda kalıcı olması için onda da başarılı olamadım, en başta dediğim gibi yıllardır bilgisayar kullanıyorum ama kasayı açıp parçaları söküp tekrar takacak konumda değilim. Bana ne önerebilirsiniz? Kitap okurum çok fazla bu alanda bilgi edineceksem önereceğiniz kitap olabilir, veya başka önerilerinizi de bekliyorum, umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Saygılarımı sunarım, iyi pazarlar dilerim. :)
Sistem toplama için konular açılıyor,. onlara gir ve neden hebelehübele tarzında bir yanıt yaz anlamadığında.
Sosyalde takılmak en mantıklı şey bu konuda, ben de buradan ve SDN'den (geçen sene bu sene ... gibi) öğrendim.
Geek arkadaşlar edin illa bir tane bulursun.
İşte çalışıyorsan yemek molasında IT elemanının yanına otur :D.

Geri
Yukarı