Konsollara için uygulanan %50 vergi sene sonu kalkar mı?

%20 yerine keşke kaldırılsa. Ama %20'de iyi. En azından telefon, tablet, bilgisayar, araba gibi şeylerde fiyat düşer.

Bu, oyun konsollarına uygulanan özel bir vergi. Hepsi ÖTV olarak geçse de her ürüne uygulanan ÖTV bağımsızdır.

Arabaya uygulanan ÖTV'yi hayatta bırakmaz Devlet. Bu konuda konuştuğumuz indirim olayı, konsollara uygulanan özel vergi ile alakalı.

Corona yüzünden mi? Gerçekten mi?
Virüs nedeniyle olduğuna inanmıyorum.

Devletin neye talep olduğunu araştırma bölümü görevlileri işini layıkıyla yapıyor. Alkol mu içiyorsun? VERGİ ÖDE. Araba mı alacaksın? Önce VERGİ ÖDE. Araba mı alacaksın? Önce VERGİ ÖDE. Ev mi alacaksın? Kurun gazını almak için arttırdığımız faiz yüzünden önce FAİZ ÖDE. Eve kapandın, oyun oynayacaksın. ÖNCE konsol vergilerimizi ÖDE.

Biz bu hayata ödemeye gelmişiz anasını satayım, birkaç zevkimiz vardı onlara da yarı yarıya ortak oldular.

Biz bu hayata ödemeye gelmişiz anasını satayım, birkaç zevkimiz vardı onlara da yarı yarıya ortak oldular.

Genel olarak Türkiye'de hobinin, hobiciliğin bittiğini düşünüyorum. Vergiler ve kur, her şeyi bitiriyor.

Artık yurt dışından bir şey almak istediğim zaman (fotoğraf için lens, drone için motor, bilgisayar için parça, elektronik için komponent...) direkt 10 ile çarpmam gerekiyor ve bu nedenle birçok şeyi almadan, yapmadan bırakıyorum.

Eskinden bir öğrenci (ister lise, ister üniversite), harçlıklarıyla çok güzel hobiler edinebiliyorken, günümüzde düzgün maaşı olan insanlar bile mevcut hobilerini bırakıyor.

Ki, bu işin hobi tarafı. Bir de zar zor geçinen insanlar var. Onlar için durum çok daha vahim. :(

O ek vergi kalkmaz, üzerine bir %50 daha ek vergi koyarlar. Milletin leblebi çekirdek parasına aldığı oyun konsoluna yani ''oyuncağa'' yakında 20.000 lira öderiz

Geri
Yukarı