Konsollarda Amazon %50 gümrük vergisini uygulayacak mı?

Moravian

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bildiğiniz gibi normal şartlarda Amazon herhangi bir gümrükte kalma ihtimaline karşılık olarak önceden belli bir gümrük bedeli alıyor. Ancak %50 gümrük vergisinden sonra öyle bir şey göremedim ben. Bu parayı elden mi ödememiz gerek yoksa bu vergi sadece mağazalar için falan mı geçerli? Lütfen sadece bilgisi olanlar yazsın.

Amazon.com (global) %50 gümrük yansıtmıyor fiyatlara. Tamamen keyfi olarak insanlar eve kapanmışken alıyor, biz de vurgunu yapalım kafasıyla koyulan her vergi oranını takip edemezler. Bu arada bu %50 vergi Ekim ayında %20'ye düşecek sözde, bakalım zamanında deprem vergisi olarak getirilen şeyi ÖTV olarak bize saplayanlar bu sözünde duracak mı görelim...

Gümrükte ekstra vergi çıkarılırsa zaten bu bildiriliyor, ödemesi yapılması gerekiyor geçirmek için.

Amazon.com (global) %50 gümrük yansıtmıyor fiyatlara. Tamamen keyfi olarak insanlar eve kapanmışken alıyor, biz de vurgunu yapalım kafasıyla koyulan her vergi oranını takip edemezler. Bu arada bu %50 vergi Ekim ayında %20'ye düşecek sözde, bakalım zamanında deprem vergisi olarak getirilen şeyi ÖTV olarak bize saplayanlar bu sözünde duracak mı görelim...
Bende düşmesini bekliyordum ama düşmeyceği açıklandı hocam yıl sonuna kadar uzatılmış.

Gümrükte ekstra vergi çıkarılırsa zaten bu bildiriliyor, ödemesi yapılması gerekiyor geçirmek için.

Kalkmayacağı açıklandı :)

Merhabalar. Bildiğiniz gibi normal şartlarda Amazon herhangi bir gümrükte kalma ihtimaline karşılık olarak önceden belli bir gümrük bedeli alıyor. Ancak %50 gümrük vergisinden sonra öyle bir şey göremedim ben. Bu parayı elden mi ödememiz gerek yoksa bu vergi sadece mağazalar için falan mı geçerli? Lütfen sadece bilgisi olanlar yazsın.

Amazon, Aliexpress gibi yurt dışı sitelerinden alının ürünlerdeki vergilendirme farklı,
Yurt içinde satın alınan malın vergilendirme sistemi farklıdır. Amazon'un ne yapacağı tam fikrim yok. Ama yurt dışından almak daha mantıklı gibi.

Ben de düşmesini bekliyordum ama düşmeyeceği açıklandı hocam yıl sonuna kadar uzatılmış.
Bunu yeni duydum ve hiç şaşırmadım nedense... Bu yıl sonuna kadar uzatılır, sonra sonraki yıl sonuna kadar uzatılır.

Kalkmayacağı açıklandı. :)
Bu durumda büyük ihtimalle gümrükte takılır, eksik olan vergiyi ödemeni isterler. Belki bu sürede Amazon konsollar için aldığı gümrük geçiş ücretlerini %50'ye yükseltebilir.

Geri
Yukarı