Kontak Sprey PC Parçalarına Zararı

asinan34

Kilopat
Daha fazla  
PC parçalarini temizlemek için satilan bu ürün acaba ne kadar sağlikli? PC parçalarina zarar verir mi? Almayi düşünüyorum ama kafamda bu tarz soru işaretleri var. Normalde PC parçalarini söküp tek tek blower+firçayla temizliyorum ama yine de sanki yetersiz gibi geliyor. Toz tabakasi kaliyor üstünde. Önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Kimsenin bu konu hakkında bir bilgisi yok mu?

PC'nizi elle- fırçayla temizleyerek zaten riske atmış oluyorsunuz bir bakıma.
PC, TV vb. temizlemenin en kolay ve sağlıklı yolu bu tarz bir kompresör alıp tozunu almanız.
Yıllardır linkini verdiğim kopresörü kullanıyorum. PC 1-2 ayda dozdan görünmüyor, fan sayısı da fazla olduğu için daha fazla toz çekiyor. Kasayı balkona çıkarmamla tozunu almam 5 dakika bile sürmüyor. Ve elle temizlemekten çok daha temiz oluyor.

Önceki sayfada linkini verdiğim sprey ile sadece eski macunları temizlemek için, onun dışında donanımların herhangi bi yerine sıkmanızı tafsiye etmem.

Teşekkür ederim ilginiz için, Biraz araştırma yaptım internette, üst düzey kullanıcılar bu tür spreyleri kullanmanın zararının olmayacağından bahsetmişler ama kullanılır diyende var kullanılmaz diyende artık ne yapacağımı şaşırdım :)

@er36po Bu arada bende bu sizin bahsettiğinize benzer bi blower kullanıyorum zaten ilk yazıda belirtmiştim. Biraz araştırdım ve "WD40 Contact Cleaner"'ı keşfettim. PC parçaları ve bütün elektronik parçalar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cihazınızın elektrikle bağlantısını kestikten sonra Önce bi blowerla tozunu attırıp ondan sonra bu ürünü kullanın ilk gün ki gibi oluyor parçalar.

Eski telefonumun şarj soketi oksitlenmişti. Ben de kontak spreyi ile temizleyin. Bir şey olmadı. PC bileşenlerine de bence zararı olmaz.

evet, yağlı ve yağsız versiyonları var yalnız yağsız olanlar elektronik parçalar için daha sağlıklıymış bunuda ekstra not olarak eklemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı