Kontakt Lens Kullanılır mı?

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba yaşım 21 yaklaşık 5-6 yıldır gözlük kullanıyorum. Miyop ve astigmat var ve numaralarım 1.75-2.5. Lens kullanmak istiyorum en azından bunu denemek istiyorum. Ramazan'dan sonra göz doktoruna gidip lens muayenesi olacağım ve 50 TL karşılığında lens verecekler. Lens kullanmak zor mudur özellikle benim astigmatım olduğu için sanırım torik lens verecekler ve torik lenslerinde gözde sürekli kaydığını okumuştum. Lensin kullanımı ve bakımı zor mudur lens kullananların tecrübelerini öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben herhalde 15 - 16 yıldır gözlük kullanıyorum (yaş 33). Lensi hiç denemedim ama lens kullanan etrafımda birçok insan oldu. Hiçbirinin memnun olduğunu görmedim. Bir kere sürekli lens masrafın oluyor, aylık, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık şeklinde satılıyor bunlar. Yanında ikinci masraf lensleri çıkarttığında içine koyduğun lens kutusuna sürekli lens solüsyonu eklemen gerekiyor. Günlük hayatta lens gözündeyken bir şekilde toz vs gelirse batmaya başlıyor, bahsettiğim aylık kullanım zamanı geçerse batmaya başlıyor. En fenası da bu batma olayları olurken yanında lens kutun yoksa gözünden çıkartamıyorsun. Batmanın geçmesi için göz damlaları taşımaya başlıyorsun yanında, bu da üçüncü masrafın oluyor. Arada, eğer elini yıkamadan gözünden çıkartma gafletinde bulunursa konjiktivit gibi gözün beyaz kısmının iltihabına sebep olan hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabiliyorsun (denk gelirse).

En pratiği gözlük valla. Ne akar, ne kokar. Camını sil, geç. Ayda birde gözlüğü yıka. Mis.

Tabii bu benim tercihim, başkasına çok pratik geliyor olabilir, bir şey diyemem.

AlkanExclusive abimizin dediği gibi lensin bakımı ve sorunları çok. Ben 7 derece miyopum ve gözlük kullanıyorum memnunum lens kullanmayı da düşünmüyorum.

Ben herhalde 15 - 16 yıldır gözlük kullanıyorum (yaş 33). Lensi hiç denemedim ama lens kullanan etrafımda birçok insan oldu. Hiçbirinin memnun olduğunu görmedim. Bir kere sürekli lens masrafın oluyor, aylık, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık şeklinde satılıyor bunlar. Yanında ikinci masraf lensleri çıkarttığında içine koyduğun lens kutusuna sürekli lens solüsyonu eklemen gerekiyor. Günlük hayatta lens gözündeyken bir şekilde toz vs gelirse batmaya başlıyor, bahsettiğim aylık kullanım zamanı geçerse batmaya başlıyor. En fenası da bu batma olayları olurken yanında lens kutun yoksa gözünden çıkartamıyorsun. Batmanın geçmesi için göz damlaları taşımaya başlıyorsun yanında, bu da üçüncü masrafın oluyor. Arada, eğer elini yıkamadan gözünden çıkartma gafletinde bulunursa konjiktivit gibi gözün beyaz kısmının iltihabına sebep olan hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabiliyorsun (denk gelirse).

En pratiği gözlük valla. Ne akar, ne kokar. Camını sil, geç. Ayda birde gözlüğü yıka. Mis.

Tabii bu benim tercihim, başkasına çok pratik geliyor olabilir, bir şey diyemem.
Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Benimde çevremde lens kullananlar var ve memnunlar bu kişiden kişiye değişiyor demekki bende şöyle düşünüyorum alayım lensi 1 ay kullanayım zaten o süre içinde kullanmaya devam edip edemeyeceğimi anlamış ve tecrübe etmiş olurum.

Torik lens benim abim kullanıyor,gözden kaymıyor kesinlikle. Sorun yaşamazsınız. Ben transitions lenslerden kullanıyorum. Gerçekten mükemmel gözleri fazla ışığın kötü etkilerinden koruyor. Ama onun torik olanı yok diye biliyorum yinede doktorunuza bir sorun belki vardır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı