Kontakt Lens Takamıyorum

gablov

Hectopat
Yer
Königsberg
Daha fazla  
Bugün Acuvue Oasys markalı kontakt lenslerimi alalı 2. gün oluyor. Henüz bir kez bile takamadım. 8.4 ölçülerindeler...

Gözümü iyice açıp takmaya çalışıyorum fakat refleks olarak ya kırpıyorum, ya da lens bir türlü oturmuyor sonunda kırpınca lens kıvrılıyor. Lensi gözüme yerleştirmeye çalışırken hafif yanıyor.

Aranızda kontakt lens kullanan boldur, nasıl alıştınız? Takmak için özel bir yöntem falan var mı?

Selamlar. Takma için bence daha önce lens takmış birinden veya gözlükçünden yardım almalısın banada takmayı onlar göstermişti , benim takmamda problem yok ben sadece lense alışamadım.

Acuvue Oasys ve bausch+lomb purevision 2 kullandım.

bausch u takmak acuveye göre daha kolaydı ama bana lensler sürekli batıyor gibi geliyor bir alışma süreci varmış lensi taktıktan sonra sürekli lensin gözümde olduğunu hissettiğim için çıkarasım geliyor sonra akşam olmadan çıkartıyorum. 1 Er yıl arayla 1 ay deneme yaptım alışamadım.

Önümüzdeki ay 3. kez deneyeceğim.

Benim de alışmam 5 gün falan sürmüştü.İşin pekte taktiği yok aslında refleskini kontrol altına alman gerekiyor sadece ama yukarı bakarak takmayı deneyebilirsin.Ve lensi parmağınla gözüne oturtacağın zaman hava boşluğunun kaybolması için çok hafif baskı uyguladıktan sonra bırakmalısın.Son olarak gözünü dairesel hareket ettirerek oturmasını sağlamalısın,hepsi bu kadar.Elbette lensi takma süren de günden güne kısalacak,örneğin;benim azami iki dakika sürüyor.

Benim de alışmam 5 gün falan sürmüştü.İşin pekte taktiği yok aslında refleskini kontrol altına alman gerekiyor sadece ama yukarı bakarak takmayı deneyebilirsin.Ve lensi parmağınla gözüne oturtacağın zaman hava boşluğunun kaybolması için çok hafif baskı uyguladıktan sonra bırakmalısın.Son olarak gözünü dairesel hareket ettirerek oturmasını sağlamalısın,hepsi bu kadar.Elbette lensi takma süren de günden güne kısalacak,örneğin;benim azami iki dakika sürüyor.
Bildiğin lens oturmuyor, yani yapışmıyor gözüme. Elimde kalıyor. Bir de çok fazla kırpıyorum. O yüzden bir türlü takamadım.

Lens suyuna batırın biraz işi kolaylaştıracaktır. Bir de vakum gibi düşünün,göze lensin her bir kenarı aynı anda oturmalı.

Bugün Acuvue Oasys markalı kontakt lenslerimi alalı 2. gün oluyor. Henüz bir kez bile takamadım. 8.4 ölçülerindeler...

Gözümü iyice açıp takmaya çalışıyorum fakat refleks olarak ya kırpıyorum, ya da lens bir türlü oturmuyor sonunda kırpınca lens kıvrılıyor. Lensi gözüme yerleştirmeye çalışırken hafif yanıyor.

Aranızda kontakt lens kullanan boldur, nasıl alıştınız? Takmak için özel bir yöntem falan var mı?
Ben buradan bilgi almıştım. Sana da yardımcı olacağını düşünüyorum. Kontakt lens kullanımı ve bakımı | Lens Optikal

Geri
Yukarı