Kontenjanı Dolu Okula Nakil Alınabilir Mi ?

Exitiale Plaga

Kilopat
Arkadaşlar 15 tatilde bir anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum fakat istediğim okulda hiç kontenjan yok. Bu okula gidebilme şansım var mıdır? Yoksa kontenjanlı okullara mı bakmak zorundayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birazcık uğraşarak gitmek istediğin okulun müdürü ve yardımcılarıyla konuşursan onlar seni daha düzgün bir yönlendirme yapacaklardır ama benim tavsiyem şansını denemen.

Arkadaşlar 15 tatilde bir anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum fakat istediğim okulda hiç kontenjan yok. Bu okula gidebilme şansım var mıdır? Yoksa kontenjanlı okullara mı bakmak zorundayım
LGS puanına bağlı olarak eğer gittiğin okul daha iyi bir okulsa gitmek isteğin okula alınabilirsin ama değer seçenek olan, gitmek istediğin okul puanından yüksek ise okula alınma şansın biraz daha düşük olur.

LGS puanına bağlı olarak eğer gittiğin okul daha iyi bir okulsa gitmek isteğin okula alınabilirsin ama değer seçenek olan, gitmek istediğin okul puanından yüksek ise okula alınma şansın biraz daha düşük olur.
Benim LGS puanım 393 asıl gitmek istediğim ama puanım yetmediği için vazgeçtiğim okulun puanı 409 ve 5 kişilik kontenjan var. Bu okuldan arkadaşlarım nakil alabilmen için puanın yetmek zorunda dedikleri için vazgeçmiştim. Vazgeçtikten sonra 367 puanlı ama kontenjan olmayan bir liseye geçmeye karar verdim. Puanımın yetmediği okulu mu yoksa puanımın yettiği ama kontenjanı olmayan okulu mu denemeliyim ?

Merhaba hocam ben su an da okuduğum okul bizim eve 18km uzaklıkta ben o okulu tercih ettim çıktı ama pişman oldum şimdi ise gitmek istediğim 76,900 benim OBP m 80 kusur ama okulun kontenjanı dolu oraya nakil yazsam çıkar mı veya gidip gorussek mi 9 sınıf.

Geri
Yukarı